משפט

הוגשו שתי הצעות לרכישת אורתם סהר; ההכרעה - בשבוע הבא

ביהמ"ש הורה על כלל נושי חברת בנייה להגיש את עמדותיהם עד יום שני הקרוב. "ישנו ציוד יקר ערך שעומד כאבן שאין לה הופכין. אי אפשר להשאיר את הפרוייקטים עומדים", אמר השופט אורנשטיין

נעמי צורף 11:2817.11.16
בית המשפט המחוזי בת"א קבע היום (ה') כי כלל הנושים של חברת חברת הבנייה אורתם סהר, המצויה בהקפאת הליכים, להתכנס לאסיפה בעוד שבוע על מנת להכריע בין שתי הצעות הרכישה שהוצגו לבית המשפט בדיון. עוד קבע כי על הנושים, בהם הבנקים ומחזיקי האג"ח, להגיש את עמדותיהם עד יום שני הקרוב. 

 

הבוקר הוצגו בפני בית המשפט שתי הצעות קנייה של שתי חברות: קבוצת ארז מרווה וקבוצת גבאי. קבוצת ארז מרווה, המנוהלת על-ידי רענן אלוני, הגישה את הצעתה לפני מספר ימים והצעה זו הוצגה כמיטבית על ידי עו"ד אופיר נאור המייצג את מחזיקי האג"ח. אלוני שימש עד לפני מספר שנים כיו"ר ובעלים משותף של חברת מליבו, חברת הבת של אורתם סהר, ולאחר מכן הקים חברה פרטית לייזום פרוייקטי נדל"ן בשם אלונים. באמצעות בא כוחו, עו"ד יעקב אמסטר, הגיש אלוני הצעה שבמסגרתה תעמיד הקבוצה לקופת הנושים 70 מיליון שקל. עוד נכתב כי הכספים שבקופת החברה או שיתקבלו לידיה בסכום של עד 20 מיליון שקל יוותרו בידי הנאמנים ויועברו לקופת ההסדר.

 

בעלי אורתם סהר אמיר נחום בישיבת מחזיקי האג"ח בחודש שעבר בעלי אורתם סהר אמיר נחום בישיבת מחזיקי האג"ח בחודש שעבר צילום: אוראל כהן

 

 

"אין ספק שנדרשת פעילות מהירה לגיבוש הסדר נושים", אמר נשיא ביהמ"ש, השופט איתן אורנשטיין. "מדובר בפרויקטים שהעבודות בהם מורכבות, ישנו ציוד יקר ערך שעומד כאבן שאין לה הופכין ויש צורך בהשלמת העבודות. אי אפשר להשאיר את הפרוייקטים עומדים". השופט אורנשטיין הוסיף כי מקובלת עליו עמדת המנהלים המיוחדים, עו"ד שאול ברגרזון ורו"ח יזהר קנה כי המתווה הנכון הוא מציאת משקיע לחברה ומכירתה כעסק חי.

 

מנכ"ל החברה ובעל השליטה, אמיר נחום, התייצב לדיון באיחור רב ונכנס בזמן שהשופט אורנשטיין הקריא את החלטתו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x