$
משפט

נשקלת העמדתו לדין של מוביל קבוצת "באים לבנקאים"

פרקליטות מחוז ת"א שוקלת להעמיד את עו"ד ברק כהן בכפוף לשימוע על שורת עבירות בהן נחקר, בהן פגיעה במנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק עמינח ומנכ"ל בנק הפועלים לשעבר ציון קינן

נעמי צורף 14:5516.11.16
נשקלת העמדתו לדין בכפוף לשימוע של מוביל קבוצת "באים לבנקאים" עו"ד ברק כהן בשל שורת עבירות שביצע, בין השאר נגד מנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק-עמינח, ומנכ"ל בנק הפועלים לשעבר, ציון קינן. כך הודיעה פרקליטות מחוז ת"א (פלילי) לבא כוחו של עו"ד כהן, עו"ד מנחם רובינשטיין.

 

כהן הוזמן לשימוע בו יוכל להשמיע את טענותיו. מלבד כהן, נשלחו מכתבי שימוע לחשודים נוספים, שותפיו לביצוע העבירות, כל אחד על פי חלקו.

 

בעבר, נחקר עו"ד כהן נחקר על ידי משטרת ישראל, בין השאר, בחשד לביצוע עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, סחיטה באיומים, פגיעה בפרטיות, פרסום מזיק בעניינו של קטין ועבירות נוספות.

 

רוסק עמינח טענה בבקשה לצו הרחקה נגד כהן כי קבוצת "באים לבנקאים" שמה לעצמה למטרה להפגין נגד בכירי מערכת הבנקאות מול ביתם ובמהלך אירועים פרטיים וגורמת בפעילות להטרדה ולמצוקה של בנותיה. בדיון בבקשה, הודה כהן כי בין השאר הפיץ כרוזים בבית ספרה של אחת מבנותיה של רוסק-עמינח, שלשונם כי הבת "לא אשמה שאמא שלה פושעת", וקרא קריאות שונות במגפון בקרבת הבית בו מתגוררות המבקשות ולאוזני שכניהן כדוגמת "רקפת גנבת. הצטרפו למאבק נגד רקפת הגנבת".

 

עו"ד ברק כהן בביהמ"ש עו"ד ברק כהן בביהמ"ש צילום: אוראל כהן

 

ביוני 2015 ביהמ"ש השלום בת"א הוציא צו הרחקה גורף נגד עו"ד ברק כהן האוסר עליו להתקרב לקינן בו כלל לא רק איסור על קירבה פיזית אלא גם אסר עליו לפרסם דברים אודות מנכ"ל הבנק לשעבר ברשתות החברתיות. קינן טען בבקשה כי "בשים לב לדפוסי הפעולה של כהן, לאיומיו המפורשים להמשיך ולהטריד אותו ואת משפחתו ולחשש הכבד כי אם מעשי ההטרדה יימשכו תיגרם פגיעה פיסית בקינן".

 

לצד זאת, עו"ד כהן נחקר בחשד לפיו לאחר הפיגוע בבית הכנסת בשכונת הר נוף בירושלים, כרז באמצעות מגפון קריאות "אללה אכבר" ו-"איטבח אל יהוד" ממרפסת דירתו בתל-אביב, באופן שגרם לבהלה של התושבים באזור.

 

עו"ד כהן מסר בתגובה: "טרם קיבלתי את ההודעה מפרקליטות המדינה. עורך דיני הגיש בקשה מתאימה בעניין. אשר להודעה שפרסמה הפרקליטות, וככל שיוגש כתב אישום מי שיעמדו למשפט הציבור הם הבנקאים שגוזלים ועושקים אותנו במשך שנים. זה לא מפתיע איש שמשטרת ישראל ופרקליטות המדינה ואולי גם חלק מאמצעי התקשורת, מגבים את הבנקאים העושקים ואת השוטרים האלימים. מדובר בניסיון נוסף להשתיק אותי מפני השמעת ביקורת פוליטית היכן שבעלי כח ושררה פוגעים בנו. הפחד שלי הוא רק מה' ומאישתי, ובוודאי לא ממדינת ישראל המידרדרת מדחי אל דחי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x