שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

רשות ני"ע על פרשת חיים כץ: "הראיות בתיק התחזקו"

כך כתב סגן היועצת המשפטית של מחלקת החקירות ברשות לביהמ"ש. בדיון שנערך בעניינו של היועץ הפיננסי מוטי בן ארי, החשוד בהעברת מידע פנים לשר הרווחה, הוסיף נציג הרשות כי: "בשבועות הקרובים אנחנו מתכוונים לבצע חקירות נוספות"

תומר גנון 16:2015.11.16

חקירת החשד לשימוש במידע פנים על ידי שר הרווחה חיים כץ: רשות ני"ע טוענת כי "המסד הראייתי בתיק התחזק". כך עולה מבקשה שהגישה הרשות לבית משפט השלום בת"א, ובה דרישה להאריך את תנאי השחרור בערבות של מוטי בן ארי - היועץ הפיננסי של קבוצת חברות הגז והנפט של איש העסקים קובי מימון. בן ארי חשוד בהעברת מידע פנים לשר כץ אודות עסקת מיזוג שנרקמה בין נצבא לאיירפורט סיטי. נגד בן ארי, שנחקר ביחד עם כץ באזהרה עם פתיחת החקירה בחודש מאי, הוצא צו עיכוב יציאה מהארץ והוא הפקיד ערבות של מיליון שקלים.

 

במסגרת דיון שנערך אתמול (ב') בבקשה בפני השופט עלאא מסארווה, אמר סגן היועצת המשפטית של מחלקת החקירות ברשות, עו"ד ערן שחם-שביט, כי: "בן ארי חשוד בשימוש במידע פנים, הוא למעשה איש הפנים בחברה. מדובר בעבירה מסוג פשע. מידע הפנים עוסק בפרטי משא ומתן שניהלה חב' אירפורט סיטי עם חב' נצבא אחזקות. החשוד שימש משנת 99 יועץ פיננסי של קבוצת החברות. לפיכך היה איש פנים מכוח קשריו עמם. השימוש שלו כלל גם רכישת מניות טרם פרסום הדיווח המיידי, וגם העברת מידע פנים לאחר (חיים כץ, ת.ג). בעקבות הפעילות הזאת גרפו החשוד והאחר סך כולל של 290 אלף שקלים".

 

"מאז פתיחת החקירה הגלויה ביצענו הרבה מאוד פעולות", הוסיף עו"ד שחם-שביט בדיון. כפי שנחשף ב"כלכליסט", אחת מהפועלות הייתה חקירתה באזהרה של עו"ד שיראל עמירה-גוטמן, בכירה לשעבר ברשות ני"ע שייעצה בעניין המיזוג.

 

"לא שקטנו על השמרים, אלא ביצענו די הרבה פעולות חקירה. נחקרו מעורבים נוספים. המסד הבעייתי כנגד החשוד התחזק מאוד", אמר עו"ד שחם-שביט והוסיף כי "בתקופה המאוד קרובה, בשבועות הקרובים, אנחנו מתכוונים לבצע חקירות נוספות לאור כל החומרים ופעולות החקירה. מדובר בתיק לא קטן ומורכב, עם המון פעולות מסחר וניתוח פעולות המסחר. יש צוות פרקליטים מלווה שמכיר את התיק ומלווה אותו, אבל כדי לגבש כתב אישום תידרש להם שהות. המסד הראייתי התחזק, וביכולתנו להציג על זה פרטים".

 

שר הרווחה חיים כץ שר הרווחה חיים כץ צילום: עמית שעל

 

הרשות: "חשש להימלטות של בן ארי"

בן ארי, המיוצג על ידי עוה"ד ארז הראל, ירון אלכאוי והילה שמעון ממשרד גורניצקי ושות', ביקש מבית המשפט לבטל את צו עיכוב היציאה מהארץ נגדו, וזאת כדי לטוס לחו"ל לטובת טיול בר מצווה של בנו. רשות ני"ע התנגדה לבקשה. "ההון שבבעלותו, ביחד עם אחרים, הוא למעלה מ-3 ספרות במיליוני שקלים, מדובר ברכוש עם בני משפחתו מקרבה ראשונה", אמר עו"ד שחם-שביט בדיון. "בנוסף להיקף הנכסים שיש בידי החשוד, אציין שיש לו אמצעי מחיה בחו"ל. זה רלבנטי לחשש מהימלטות".

 

בן ארי, מוסר מידע הפנים לכאורה לכץ, טען בחקירתו ברשות שלא נחשף כלל למידע הפנים על העסקה, ועל כן לא היה יכול להעביר לכץ מידע אודותיה. לטענתו את רכישת המניות לחשבונו האישי ביצע בסמוך לפרסום ההודעה על עסקת המיזוג, על סמך האמון שהוא רוכש לעסקי החברה שלה הוא מייעץ.

 

עו"ד שחם-שביט התייחס בדיון לגרסתו של בן ארי. "הגרסה הראשונית של החשוד הייתה מסוימת, מצבור הראיות מוכיח שהגרסה היתה אחרת. לכן אני אומר שהחשד התחזק. בזמן הקרוב יהיו חקירות השלמה או חקירות נוספות, ביניהן חקירתו של החשוד. מדובר בחקירה בשבועות הקרובים".

 

במהלך הדיון השיב נציג הרשות לשאלות שהפנו לו סנגוריו של בן ארי. לדבריו "לא מדובר באירוע אחד של רכישה", עם זאת, הוא סירב לטעון כי מדובר בסדרת רכישות. כמו כן ציין: " הוא איש חיצוני. מצד שני, על פי הפסיקה המאוד ברורה, הוא נחשב לאיש פנים"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x