תיירות

עיצומים או הכפשות: מדוע בוטלה טיסת אל על לבייג'ינג הערב?

בחברת התעופה הודיעו כי ביטול הטיסה נובע מעיצומים שבהם פתחו הטייסים, אך אלו טוענים כי מדובר בטענות שקריות: "ברגע זה המטוס והטייסים זמינים לטיסה"

תומר הדר 19:5814.11.16

טיסת מספר 095 שתוכננה לצאת הערב (ב') מתל אביב לבייג'ינג בוטלה, כך מודיעה חברת התעופה אל על. אתמול בשעות הלילה בוטלה טיסה נוספת לניו יורק.

 

על פי הודעת אל על, ביטול הטיסה הנובע ממה שבחברה מגדירים כעיצומים של הטייסים. הטייסים מוחים על שימושה של החברה במטוסים חכורים, כלומר מטוסים שאינם של אל על אלא נחכרים מחברת תעופה אחרת. לפי אל על.

 

"עיצומי הטייסים פוגעים זה חודשים ארוכים בפעילות החברה. העיצומים מתבטאים בחוסר הענות של טייסים לאייש טיסות ולטוס כטייסים פעילים הלוך וחזור ודרישה לטיסה רק בכיוון אחד. צר לנו על הפגיעה בנוסעים, אך אין בידינו כל ברירה אלא להחזיר את הסדר על כנו ואת החברה לפעילות סדירה".

 

מטוס אל על מטוס אל על

 

טייסי אל על טוענים בתגובה כי הם כלל לא שובתים וכי טענות אל על שקריות. בנוסף, טוענים הטייסים עצמם עובדים תחת עומס כבד מן הרגיל. בימים אלה נערך בין עובדי אל על תהליך הצבעה בניסיון לקבל החלטה האם אכן יכריזו על סכסוך עבודה. כדי להכריז על סכסוך – שיכול להביא תוך שבועיים לשביתה אפשרית נדרש רוב של 70% מעובדי החברה.

 

בניסיון לשכנע את עובדי החברה במידת ההצדקה של שביתה כזו נשלח לאחרונה מכתב לעובדי החברה על ידי נציגי ועד הטייסים, לפיו: "זהו הזמן להתאחד סביב הנציגות למען מטרה אחת ולהפסיק את ההתנהלות המזיקה וההרסנית של החברה כלפי עובדיה ונוסעיה. לפי לשון המכתב: "היום מאשימים את הטייסים, מחר את כולנו".

 

מוועד טייסי אל על נמסר: "ברגע זה ממש נמצאים מטוס וטייסי אל על זמינים להפעיל את הטיסה לבייג'ינג, בדיוק כמו שהיה אתמול כשבוטלה הטיסה לניוארק ללא סיבה. זה הערב השני ברציפות בו בוחרים הנהלת ודירקטוריון החברה, לרבות הגברת תמי בורוביץ' שאחראית על הכל, לפגוע במאות נוסעים שלא יגיעו ליעדם כמתוכנן. אנחנו קוראים להנהלת אל על לחזור בה מההחלטה האומללה לפגוע בנוסעים ללא סיבה בשנה הרווחית לחברה מאז ומעולם. שנה בה משכו בעליה דיבידנדים נדיבים תוך פגיעה מיותרת וחסרת הגיון בנוסעים ובלקוחות החברה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x