שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

אחרי ב.מ.וו: מובילאיי תשתף פעולה גם עם המתחרה מרצדס

לכלכליסט נודע כי מובילאיי תשתף פעולה עם מרצדס ותתקין במכונית מדגם E קלאס, בין מכוניות המנהלים הסמי־אוטונומיות היחידות המשווקות בישראל, מערכת אוטונומית מלאה

תומר הדר 08:3007.11.16

מוביליאיי המתמחה בפיתוח מערכות עיבוד מידע חזותי לרכבים אוטונומיים צפויה להכניס מכונית מרצדס לצי הרכבים האוטונומיים שלה. כיום למובילאיי צמד מכוניות טסלה מודל S וצמד מכוניות אאודי.

 

גורמים המקורבים למרצדס אומרים כי מדובר בדגם מרצדס E קלאס שמרצדס עצמה תספק למובילאיי. הסיבה העיקרית לבחירת הדגם היא העובדה שמדובר באחת ממכונית המנהלים הבודדות המשווקות בישראל המוגדרות כמכונית סמי־אוטונומית.

 

מרצדס E קלאס מרצדס E קלאס צילום: יצרן

 

ה־E קלאס מאפשרת, בין היתר, נסיעה ושמירה על הנתיב ללא החזקה בהגה לפרקי זמן מוגבלים ובלימה בשעת חירום ללא מגע נהג.

 

הדגם, בדומה למכוניות האאודי של החברה, צפוי לשמש את מובילאיי לצורך ניסוי ובדיקה בלבד שיחויב בנהג אנושי מאחורי ההגה למקרה חירום.

 

בחירתה של מובילאיי במרצדס התקבלה בהפתעה על ידי גורמים בענף הרכב, לנוכח הודעתה מלפני כחצי שנה על שיתוף פעולה עם ב.מ.וו — יריבתה של מרצדס. במסגרת השת"פ יציגו מובילאיי, ב.מ.וו ואינטל מכונית אוטונומית ב־2021. עם זאת, בשבוע שעבר, במהלך כנס Fuel Choice בתל אביב, אמר סמנכ"ל בכיר בב.מ.וו לנושאי טכנולוגיה אלמאר פריקנשטיין כי "ב־2021 תהיה מכונית אוטונומית אך היא לא תהיה מכונית בייצור המוני". כמו כן, מייסד מובילאיי אמנון שעשוע אמר גם כן בכנס כי ירושלים עתידה להיות העיר הראשונה בישראל שאותה מובילאיי תמפה באופן מוחלט, כך שמכוניות אוטונומיות יוכלו לנסוע ברחובות העיר בהסתמך על מאגר הנתונים שנצבר על ידי החברה.

 

מרצדס בנץ מגלה עניין בלתי מבוטל בשוק ההייטק הישראלי, וכפי שנחשף ב"כלכליסט", תקים בשנה הבאה מרכז מחקר ופיתוח בישראל.

 

במובילאיי סירבו להגיב לדברים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x