$
משפט

ראשת עיריית נתניה מרים פיירברג שוב נחקרת במשטרה

במקביל מבקשת המשטרה להאריך את תקופת הרחקתה ממשרדי העירייה, לאחר שצו ההרחקה צפוי להסתיים מחר. לפי החשד, פיירברג קיבלה שוחד מקבלנים בתמורה לקידום פרויקטים בעיר

זוהר שחר לוי 11:4406.11.16
ראשת עיריית נתניה מרים פיירברג נחקרת היום (א') במשרדי להב 433. במקביל מבקשת המשטרה להאריך את תקופת הרחקתה ממשרדי העירייה, לאחר שצו ההרחקה צפוי להסתיים מחר. 

 

פיירברג נעצרה לפני כחודשיים, יחד עם מעורבים נוספים. החשד במשטרה הוא כי קבלנים שילמו שוחד, לה ולאחרים, בתמורה לקידום פרויקטים בעיר. בין המעורבים שנעצרו היו גם בן זוגה לשעבר, אלי פיירברג, בנה צפריר, והרב שמעון שר ששימש עד לאחרונה כסגנה.

 

לאחר מספר ימי מעצר שוחרר פיירברג בהסכמה למעצר בית בביתה למשך 15 יום ובית משפט השלום בראשון לציון אסר עליה ליצור קשר עם המעורבים בפרשת השוחד וכן הורה על הרחקתה מעיריית נתניה עד ל-7 בנובמבר. בא כוחה של פיירברג, עו"ד נתי שמחוני, הדגיש במהלך הדיונים כי "בסוף יתברר כי אין בחשדות כלום".

 

 

ראשת עיריית נתניה מרים פיירברג בעת הארכת מעצרה לפני חודשיים ראשת עיריית נתניה מרים פיירברג בעת הארכת מעצרה לפני חודשיים

 

מאז שוחררה, הוקלו מעט תנאי הרחקתה של ראשת העיר לבקשתה, ובין השאר הותר לה להיפגש עם גורמים ממנהל החינוך, הרווחה, אגף החופים ואגף הספורט בעירייה וכן הותר לה לקחת חלק במספר אירועים. בנוסף, הותר לה להיות בקשר רציף עם מנכ"ל העירייה, לצורך המשך הניהול התקין של העירייה.

כעת מבקשת המשטרה להאריך את הרחקתה של פיירברג מעיריית נתניה עד לחודש פברואר 2017 וכן להאריך את איסור יצירת הקשר עם המעורבים בפרשה.

 

לפי המשטרה, החקירה בנוגע לשחיתות בעיריית נתניה קודמה בצורה "נמרצת ומשמעותית" למרבות ריבוי המעורבים ועל אף החגים. במסגרת החקירה, כך נטען, בוצעו פעולות חקירה משמעותיות והתבססו מסקנות "המחזקות את החשדות כנגד פיירברג ואחרים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x