$
משפט

פרקליטות המדינה חילטה 85 מיליון שקל מחברת כרטיסי האשראי כאל

אתמול דווח כי זהו גובה הסדר הפשרה של החברה בפרשת הסליקה הבינלאומית, שבמסגרתה הואשמה בקבלת דבר במרמה ובהלבנת הון

נעמי צורף 16:1804.11.16
המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה חילטה 85 מיליון שקל מחברת כרטיסי האשראי. החילוט התבצע לאחר שאתמול דווח כי גובה הסדר הפשרה של חברת כרטיסי הארשאי כאל בפרשת הסליקה הבינלאומית הוא 85 מיליון שקל. ההסדר, שסוכם מול הפרקליטות, ימנע קיום הליך פלילי נגד החברה.

 

שרת המשפטים, איילת שקד, אמרה בתגובה להסדר: "מדינת ישראל איננה סובלנית לעבירות מרמה. אני בטוחה שקרן החילוט תשקיע את הסכום למטרות חשובות. אני מודה לפרקליטות המדינה על עבודתה הנחרצת למיגור עבירות הצווארון הלבן ועל המשא ומתן הנחוש שהביא להסדר ולחילוט זה".

 

במסגרת אותה פרשה, על פי החשד, כאל אינטרנשיונל, חברת בת של כאל המוחזקת על ידי בנק דיסקונט (71.8%), סלקה בין השנים 2007-2010 עסקאות של לקוחותיה עם אתרי הימורים, פורנו ופארמה באינטרנט וביצעה הונאה בהיקפים נרחבים כלפי ארגוני אשראי בינלאומיים. העסקאות הבלתי כשרות הגדילו את היקפי הפעילות העסקית של כאל במיליארדי שקלים.

 

בועז צ'צ'יק בועז צ'צ'יק

 

באפריל שעבר החליטה הפרקליטות על הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע נגד כאל ונגד מנכ"ל החברה לשעבר בועז צ'ציק, בגין עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והלבנת הון. צצ'יק הואשם גם בקבלת שוחד.

 

גזר דין ראשון בפרשה ניתן נגד מעורבים נוספים באפריל השנה. במסגרת הסדר טיעון הודו מתווכי סליקה חיצוניים בעבירות מרמה ועליהם נגזר עונש של עבודות שירות וקנס של 1.5 מיליון שקלים לכל אחד מהנאשמים. השניים, שי בן אסולין, שותף לעסקי הסליקה באמצעות חברה פרטית, ועו"ד דגנית באשא-שגב, יועצת באותה החברה, הואשמו בפברואר 2016 בבית משפט השלום בתל באביב בעבירות מרמה.

 

כתב האישום חשף פרטים מטיוטת כתב האישום נגד צ'צ'יק, מנכ"ל ויו"ר כאל בין 2004-2010 וסטיב גרינשפן, סמנכ"ל הסחר בחברת הבת, למקרה שתוגש. השניים זומנו לפני כעשרה חודשים לשימוע בגין עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והלבנת הון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x