$
משפט

עתירה לבג"ץ: מדוע רה"מ לא משלם מס על הוצאות פרטיות עבור תחזוק ביתו

עו"ד שחר בן מאיר שהגיש את העתירה נגד רשות המסים ובנימין נתניהו: "האם ישנו דין מס אחד לעובד ציבור העומד בראש הרשות המבצעת, למול שר בממשלה או למול עובד ציבור?"

משה גורלי 12:0502.11.16

"מדוע זה יפקד מקומו של העומד בראש הרשות המבצעת, איש הציבור בעל התפקיד והדרגה הרמים ביותר מכלל משלמי המסים"? כך נפתחת עתירתו לבג"ץ של עו"ד שחר בן מאיר נגד ראש הממשלה בינימין נתניהו ורשות המסים.

 

בן מאיר ושותפו עו"ד יצחק אבירם נסמכים על דו"ח מבקר המדינה שנוגע ל"הוצאות מעון ראש הממשלה" שקובע כי יש לחדד את האבחנה בין ההוצאות הציבוריות להוצאות הפרטיות שמשולמות לתיחזוק בתיו של ראש הממשלה. מהדברים לומדים העותרים שמדובר ב"הוצאות פרטיות לחלוטין" של ראש הממשלה כאיטום, צביעה וסיוד, וכלכלה בהיקף של כ-1,500 שקל מדי חודש ועוד. ומכאן עולה "שאלה פשוטה", כנטען, "מדוע המשיב 1 (נתניהו) אינו משלם מס על טובת ההנאה שהוא מקבל מהמדינה (המעבידה שלו) באופן של מימון הוצאות פרטיות במעון הפרטי שלו?"

 

 צילום: שאול גולן

 

בן מאיר לא מרוצה מהתשובה. "מה ההבדל לעניין זה בין עבודתו של ראש הממשלה הנכבד לבין עבודתם של השופטים הנכבדים, או שר בממשלה, או כל אדם אחר העובד בעבור אחר? האם ישנו דין מס אחד לעובד ציבור העומד בראש הרשות המבצעת, למול שר בממשלה או למול עובד ציבור שעומד בראש (או שהוא חבר) ברשות השופטת?"

 

ועכשיו יידרשו שופטי בג"ץ שלפי העתירה מקופחים אל מול נתניהו לעתירה ולסיווג ההוצאות הפרטיות – האם הן לנוחות המעביד (המדינה) או העובד (נתניהו).

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x