בארץ

משרד הביטחון ירכוש מכשירי קשר ממפעל אלביט ערד בהיקף של עשרות מיליוני שקלים

במפעל, שמתמחה בייצור ואחזקה של מכשירי קשר לצה"ל, מועסקים עשרות בודדות של עובדים כיום, אליהם צפויים להיקלט עשרות נוספים עם תחילת הפרויקט בחודשים הקרובים

אסנת ניר 18:1301.11.16
מנהל הרכש במשרד הביטחון ירכוש אלפי מכשירי קשר ממפעל אלביט ערד בשווי עשרות מיליוני שקלים. החוזה, שאושר על ידי שר הביטחון ויושלם בימים הקרובים, יצטרף להזמנה בהיקף של 20 מיליון שקל שמשרד הביטחון רכש ממפעל בחודשים האחרונים. לטענת משרד הביטחון, בכוחה של העסקה להבטיח את עבודתם של עשרות עובדים בנגב בעתיד ולהקל על מצוקת העבודה בעיר.

 

ב"אלביט ערד", שמתמחה בייצור ואחזקה של מכשירי קשר לצה"ל, מועסקים עשרות בודדות של עובדים כיום, אליהם צפויים להיקלט עשרות נוספים בחודשים הקרובים עם תחילת הפרויקט. מדובר בחבילת הסיוע השלישית שמשרד הביטחון מעביר לתעשייה בערד בשנים האחרונות, בהמשך להעברת ייצור 'משק התג"מ' לעיר ב-2012 בהיקף והזמנת 5,000 ערכות מיגון שמע אקטיבי לקסדות חיילי שיריון.

 

שר הביטחון ליברמן מסר כי "מעבר לחשיבות הביטחונית של המהלך ישנה כאן חשיבות רבה גם בסיוע לתעשייה הביטחונית בערד, שהיא חיונית כל-כך לביטחונה הכלכלי של העיר ערד. זוהי עוד דוגמא לכך שתקציב הביטחון משמש הן לשמירה על הביטחון והן לשמירה על הביטחון החברתי והכלכלי של אזרחי ישראל. משרד הביטחון ימשיך להעניק עדיפות למפעלים בפריפריה, ועל ידי כך להבטיח את פרנסתם של אלפי משפחות".

 

ערד. עשרות מקומות עבודה נוספים ערד. עשרות מקומות עבודה נוספים צילום: נשיונל פוטוגרפיק

 

ברקע, לפני כשבוע הכריז המשרד כי חברת "טקמר" מקבוצת מר, נבחרה בתום הליך מכרז לספק ליחידת זרוע היבשה של צה"ל מערכות קשר בהיקף של כ-40 מיליון שקל בקו ייצור חדש שחנכה באזור התעשייה של שדרות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x