$
חדשות טכנולוגיה

הפילטר הזה נראה מוכר: פייסבוק חושפת מוצר זהה לסנאפצ'ט

שינוי ניסיוני במצלמת המובייל יאפשר למשתמשים לשלוח תמונות שנמחקות אחרי יממה ולהוסיף להן מגוון פילטרים. הפיצ'ר זמין בשלב זה רק באירלנד, אבל אמור להגיע בקרוב לכלל המשתמשים

נמרוד צוק 14:1130.10.16
פייסבוק יוצאת למתקפה ישירה על סנאפצ'ט, עם שינוי ניסיוני בפיצ'ר המצלמה באפליקציית המובייל ששואל מהמתחרה את רעיון התמונות הנמחקות מעצמן לאחר יממה ומוסיף מגוון פילטרים שניתן להוסיף לצילומים לפני שליחתם לחברים. הפיצ'ר החדש יהיה זמין בשלב ראשון למשתמשים באירלנד בלבד, ובהמשך אמור להגיע לכלל משתמשי הרשת החברתית.

 

בלחיצה על אייקון המצלמה בשורת הסטטוס, או בהחלקה ימינה של מסך הפיד, ייפתח מעתה חלון שיאפשר לבחור מבין הפילטרים השונים שהחברה מציעה, שחלקם מזכירים מאוד את אלו של סנאפצ'ט. לאחר הטיפול בתמונה יוכל המשתמש לפרסם אותה כפוסט רגיל או לשלוח אותה לחברים דרך ממשק שיחה חדש, מובנה לאפליקציה הראשית ונפרד מהמסנג'ר, המכונה "דיירקט אינבוקס".

 

פילטרים ותמונות שנמחקות אחרי 24 שעות פילטרים ותמונות שנמחקות אחרי 24 שעות

 

התמונות שיישלחו דרך דיירקט אינבוקס יפתחו שרשור שיחה פרטי סביב התמונה בו יוכלו להשתתף כל הנמענים שקיבלו אותה. מרגע קבלת התמונה ניתן יהיה לצפות בה במשך 24 שעות בלבד ולהגיב לה, כאשר אם הנמען לא ענה במהלך פרק זמן זה היא תימחק מתיבת המסרים שלו.

 

הפילטרים החדשים כוללים מסכות צבעוניות שניתן להדביק על פני המשתמש, קישוטים גרפיים שניתן להדביק, גאו-פילטרים הזמינים סביב מיקומים ואירועים מסוימים בלבד ופילטרים אמנותיים בסגנון אפליקציית פריזמה. סוג נוסף של פילטרים, חדשני יותר, מוסיף אלמנטים גרפיים כמו קוים או עלים המתאימים את עצמם אוטומטית לתנוחת הגוף של המשתמש בצילומי סלפי.

 

במקביל, החברה השיקה פיצ'ר זמני למשתמשי שירות הווידיאו החי פייסבוק לייב שמוצע לרגל ליל כל הקדושים: פילטרים ברוח החג כגון דלעת, גולגולת או דב פנדה המתווספים לווידיאו החי. פילטרים אלו מתבססים על הטכנולוגיה של חברת MSQRD אותה רכשה פייסבוק בתחילת השנה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x