$
רכב

מירוץ חימוש חשמלי: מרצדס חשפה רכב שטח-כביש אוטונומי

החברה הציגה היום את תשובתה לפיתוח המתוכנן של BMW. לפי מרצדס, הדגם מיועד להמחיש את יכולות החברה בכל הקשור בקישוריות, נהיגה אוטונומית, יכולת לשיתוף רכב וכמובן – הנעה חשמלית

תומר הדר 18:4429.09.16

תערוכת הרכב של פריז נפתחה – ויצרני הרכב מציגים שלל דגמים חדשים. עבור חלק מן היצרנים, כדוגמת מרצדס, מדובר בהזדמנות להמחיש את חזונה העתידי של החברה, שנמצאת בימים אלה ב"מרוץ חימוש" צמוד מול BMW שהודיעה על הצגת מכונית חשמלית אוטונומית בשנת 2020.

 

מרצדס חשפה היום (ה') את דגם generation eq – רכב כביש שטח חשמלי שמיועד להמחיש את חזונה של מרצדס בכל הנוגע להנעה חשמלית. הקונספט מיועד, לפי מרצדס, להמחיש "כיצד מכוניות חשמליות יוכלו בקרוב לעבור לנתיב המהיר". במרצדס מדגישים שה-generation eq הוא רכב כביש שטח בתצורת קופה הממחיש כיצד צפויים להיראות ולפעול רכבי מרצדס החשמליים שיוצגו עד שנת 2020.

 

מרצדס Generation eq מרצדס Generation eq

 

מערכת ההנעה של ה-generation eq כוללת צמד מנועים חשמליים ומארז סוללות המסוגל, לדברי מרצדס, לאפשר טווח נסיעה של 500 קילומטרים בכוחו של חשמל. עם זאת, מבחינת מרצדס מערכת ההנעה החשמלית מהווה נדבך משני בתכנונו של הדגם. ה-generation eq המיועדת להמחיש את חדירתה של מרצדס לתחומים חדשים, בהם עד כה לא היתה לחברה דריסת רגל. לפי מרצדס, דגם התצוגה מיועד להמחיש את יכולות החברה בכל הקשור בקישוריות, נהיגה אוטונומית, יכולת לשיתוף רכב וכמובן – הנעה חשמלית. בין היתר מדגישה מרצדס כי הרכב שם דגם על חוויית משתמש אישית, כלומר כל נהג יוכל ליהנות מתכניות נהיגה, בידור וגם שיתוף רכב אינדיבידואליות ה"תפורות" לטעמו. בנוסף מצוידת הgeneration eq בטכנולוגיית V2V, כלומר טכנולוגיית שיתוף מידע בין רכבים המאפשרת לרכב "לחוש" בקרבתם של רכבים אחרים דומים לו ולהחליף עמם מידע, החל בסכנות בטיחותיות בכביש וכלה בהעדפת הנהג במוזיקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x