$
משפט

הפרקליטות סגרה את תיקי החקירה נגד 17 חשודים בפרשת השחיתות הציבורית

בין תיקי החקירה - נגד ראש העיר עפולה יצחק מירון, רו"ח משה ליאון ויו"ר החטיבה להתיישבות דניאל קריצ'מן. כמו כן ייסגר התיק נגד בתה של פאינה קירשנבאום, מחוסר ראיות

תומר גנון 12:3429.09.16

שבוע לאחר ההחלטה להגיש כתבי אישום נגד 16 חשודים בפרשת הכספים הקואליציוניים ב"ישראל ביתנו": הפרקליטות החליטה על סגירת תיק החקירה נגד 17 חשודים נוספים בפרשת השחיתות שזכתה לכינוי במשטרה 242. על פי החשד בפרשה בין השנים 2014-2009, ובתמורה להקצאת כספים שמקורם בקופת המדינה לרשויות ולגורמים שונים, נדרשו גופים שונים לתת שוחד לעובדי ציבור, אנשי מפלגת "ישראל ביתנו", שפעלו להקצאת התקציבים.

 

 

על פי הודעת הפרקליטות ,מנהל המחלקה הכלכלית דן אלדד החליט לסגור מחוסר ראיות מספיקות את תיקי החקירה הבולטים הבאים: נגד ראש העיר עפולה, יצחק מירון, וסגנו בוריס יודיס; ונגד רו"ח משה ליאון ונגד דניאל קריצ'מן, יו"ר החטיבה להתיישבות ולשעבר מנכ"ל משרד החקלאות.

יצחק מירון, ראש עיריית עפולה יצחק מירון, ראש עיריית עפולה צילום: ערן יופי כהן

 

במקביל, הוחלט לסגור מחמת היעדר אשמה את תיק החקירה נגד ראש המועצה האזורית מטה בנימין, אבי רואה. תיק החקירה נגד מיטל פרנק-קירשנבאום, בתה של חברת הכנסת לשעבר פאינה קירשנבאום, ייסגר מחוסר ראיות ביחס לחלק מהעבירות בהן נחשדה, ובעילה של נסיבות העניין אינן מצדיקות העמדה לדין ("חוסר עניין לציבור"), ביחס לעבירות אחרות. טרם התקבלה החלטה בעניינם של חשודים נוספים אשר נחקרו באזהרה.

 

להלן רשימת החשודים המלאה שהוחלט בשלב זה לסגור את תיק החקירה שנפתח נגדם במסגרת חקירת פרשה 242:

 

 

השבוע פורסם כאמור כי הפרקליטות תגיש כתבי אישום על עבירות שחיתות נגד שר התיירות לשעבר סטס מיסז'ניקוב, סגנית שר הפנים לשעבר פאינה קירשנבאום ובכירים נוספים בשירות המדינה. המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הודיעה לבאי כוחם של 16 חשודים בפרשה, כי נשקלת העמדתם לדין בגין עבירות שונות – כל אחד לפי חלקו, וזאת בכפוף לשימוע שייערך להם, ככל שיחפצו בכך.

 

 

 

את ההחלטה להעמיד לדין קיבלו היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, ופרקליט המדינה, שי ניצן, בהתאם לחוות דעת דעתו של מנהל המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, דן אלדד, וצוות הפרקליטים שליווה את החקירה.

 

"מדובר באחת מחקירות השחיתות הציבורית הגדולות שנחשפו בישראל, הן מבחינת מורכבות ותחכום השיטה והמעשים, והן מבחינת היקף הפעילות ומספר המעורבים", נכתב בהודעת הפרקליטות. "מדובר למעשה במספר רב של פרשות שחיתות שונות, אשר נחשפו במסגרת החקירה, שביניהן קיים חוט מקשר המצביע על שיטה מאורגנת ושיטתית לביצוע העבירות. העבירות המיוחסות לחשודים נעברו בשנים 2014-2009, כאשר חלק מהעבירות הופסקו רק לאחר שחקירת המשטרה הפכה גלויה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x