$
משפט

ביהמ"ש: על אורן קובי להתפנות ממגדלי YOO עד יום שישי

כונס הנכסים טוען כי בעל השליטה לשעבר בחברת אדמה פלש לדירה במגדל היוקרתי לאחר ששוחרר ממעצר בית ולאחר שהשופט הורה על מכירתה. נגד קובי מתנהלת חקירת משטרה בחשד כי מעל בכספי לקוחותיו בעשרות מיליוני שקלים

זוהר שחר לוי 15:5328.09.16
בית המשפט המחוזי בתל אביב הורה היום (ד') לאורן קובי, לשעבר בעל השליטה בקבוצת אדמה, לפנות את הדירה שבה הוא שוהה במגדלי YOO ולמסור את החזקה בה לידי כונס הנכסים עד יום שישי.

 

בתחילת השבוע פנה כונס נכסיו של קובי, עו"ד חגי אולמן, לבית המשפט המחוזי בתל אביב ודרש להורות ליזם הנדל"ן לפנות את הדירה הממוקמת במגדלי YOO היוקרתיים בצפון בתל אביב. לפי עו"ד אולמן, קובי פלש לדירה לאחר ששוחרר ממעצר בית, ולאחר שהשופט איתן אורנשטיין הורה על מימושה של הדירה ומכירתה על ידי כונס הנכסים.

 

לפי כונס הנכסים, שבועיים לאחר שהורה השופט אורנשטיין על מכירת הדירה, בנוסף לדירה נוספת הממוקמת במגדלים היוקרתיים, הוא גילה לתדהמתו שקובי "ראה לעשות דין לעצמו", ולאחר שסיים את הליכי מעצר הבית שבו היה מצוי, הוא עבר להתגורר בה.

אורן קובי. דרש דיור חלופי, השופט אמר שיש לו דירה בבאר יעקב אורן קובי. דרש דיור חלופי, השופט אמר שיש לו דירה בבאר יעקב צילום: עמית שעל

 

מי שאפשר לקובי להתגורר בדירת הפאר הן דווקא המשטרה והפרקליטות. כזכור, בעניינו של קובי נפתחה חקירה במפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב ומרכזה החשד כי זה מעל בכספי לקוחותיו בעשרות מיליוני שקלים. קובי שהה תחילה במעצר ובהמשך שוחרר למעצר בית ולאחרונה הגיעו סנגוריו להסכמה עם הפרקליטות לפיה הוא יוכל להמשיך את מעצר הבית בדירתו שבמגדלי YOO.

 

בתגובה לבקשת הכונס לפנותו, טען קובי כי יש למצוא לו דיור חלופי, כי שווי הנכסים המשועבדים עולה על סך חובותיו לבנק וכי בהחלטת השחרור בעניינו נקבע שיתגורר בדירה.

 

השופט אורנשטיין קיבל את עמדת עו"ד אולמן והורה לקובי לפנות את הדירה ולמסור את החזקה בה לכונס הנכסים עד יום שישי בשעה 10:00. עוד ציין השופט כי בבעלותו של קובי דירת מגורים ביישוב באר יעקב, "כך שיש לחייב קורת גג והוא אינו נדרש לדיור חלופי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x