$
משפט

פרסום ראשון

כרטיס אדום: רשות ההגבלים חוקרת חשד לתיאום מחירי פיפ"א 2017

החשד: המשווקים בישראל חברו לקרטל שתיאם מחירים, בין היתר לקראת ההשקה מחר של הגרסה החדשה של משחק המחשב הפופולרי. למעלה מעשרה מנהלים ועובדים בחברות נחקרים בשעה זו במשרדי הרשות

תומר גנון 11:4328.09.16

רשות ההגבלים העסקיים פתחה היום (ד') בחקירה גלויה בחשד לקרטל בקרב משווקים של משחקי מחשב (גיימיניג) וקונסולות משחקים. חוקרי הרשות פשטו הבוקר על משרדים של מספר חברות הפועלות בתחום ואספו מסמכים. מנהלים ועובדים בחברות זומנו לחקירה, ולמעלה מעשרה מהם נחקרים בשעות אלה במשרדי הרשות בת"א.

 

שוק משחקי המחשב כולל מספר קטן של יבואנים ועשרות משווקים הפועלים בין היתר באינטרנט. על פי החשד של הרשות, משווקים שמפיצים את המשחקים לחנויות או מוכרים אותם באינטרנט ללקוחות קצה, תיאמו מחירים. מחר אמורה להיות השקה של אחד ממשחקי המחשב הפופולריים בעולם, פיפ"א 2017. על פי הערכות, החקירה החלה היום בחשד לתיאום מחירים בין המשווקים של משחק זה שעלותו כ-300 שקלים.  

פיפ"א בפלייסטיישן פיפ"א בפלייסטיישן צילום מסך: www.gamespot.com

 

פיפ"א היא סדרה של משחקי וידאו מתוצרת EA Sports האמריקאית אשר מיוצרת מאז 1993. משחקי פיפ"א הם מהמוכרים והנמכרים ביותר בעולם. המשחק עוסק באימון ושליטה בקבוצת כדורגל וניהול המשחק בזמן אמת. השחקנים יכולים לבחור להתמודד כקבוצה באחת הליגות הבכירות של אירופה או כנבחרת כנגד קבוצה או נבחרת יריבה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x