$
משפט

נדחו הערעורים של אולמרט: למאסרו יתווספו 8 חודשים

בית המשפט העליון דחה את ערעורו של ראש הממשלה לשעבר בפרשת טלנסקי. אולמרט הורשע בפסק דין משלים לאחר שמיעת קלטות שולה זקן בהפרת אמונים וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ונידון לשמונה חודשי מאסר ו-100,000 שקל קנס שהתווספו ל-18 החודשים שקיבל בהולילנד ולחודש נוסף על שיבוש מהלכי משפט

משה גורלי 10:1928.09.16

למאסרו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט יתווספו 8 חודשים לאחר שבית המשפט העליון דחה פה אחד (השופטים ג'ובראן, הנדל, זילברטל, פוגלמן, עמית) את ערעורו בפרשת מעטפות הכסף של טלנסקי שבו נקבע שהכספים שקיבל לא היו לשימוש פוליטי בלבד אלא גם לשימוש פרטי. אולמרט הורשע בפסק דין משלים לאחר שמיעת קלטות שולה זקן בעבירות של הפרת אמונים וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ונידון לשמונה חודשי מאסר ו-100,000 שקל קנס, שהתווספו ל-18 החודשים שקיבל בהולילנד (ו-200,000 שקל קנס) על עבירת שוחד (60,000 שקל שהועברו מדכנר באמצעות שולה זקן) ולחודש נוסף על שיבוש מהלכי משפט (ו50,000 שקל קנס) בהסדר טיעון בבית משפט השלום בירושלים.

 

אגב, אולמרט אמור לצאת ביום ראשון הקרוב לחופשת ראש השנה ולא נראה כי החופשה תוקדם ויתאפשר לו להשתתף בהלווית שמעון פרס. בעבר נדחתה בקשתו להשתתף בהלוויית ראש המוסד לשעבר מאיר דגן. הארכת העונש מהיום מעמידה סופית את תקופת המאסר של ראש הממשלה לשעבר על 27 חודשים והשליש המתקרב לשחרור מוקדם התרחק היום עוד יותר. אולמרט החל בריצוי עונשו ב-15.2.2016

 

 

אהוד אולמרט אהוד אולמרט צילום: יותם רונן

 

בערעור שפורסם היום, קבע השופט ג'ובראן כי הרשעתו של אולמרט בפרשת טלנסקי מושתתת על יסודות איתנים. הוכח כי בעת שכיהן כשר התמ"ת, קיבל מטלנסקי למעלה מ-170,000 דולר שהועברו לו במזומן, ברובם במעטפות. כספים אלה הוסתרו ב"קופה הסודית" בכספת שמשרדו של עו"ד אורי מסר, לא דווחו למבקר המדינה, ונעשה בהם שימוש לצרכים פרטיים – לשימושו של אולמרט ולתשלום "השלמת שכר" לראש לשכת השר, שולה זקן.

 

במקביל לתקופה בה קיבל כספים מטלנסקי, אולמרט ניסה לסייע לטלנסקי בעסקיו וקישר בינו לבין גורמים עסקיים; וכי לאחר שאולמרט החל לכהן כראש הממשלה, הקופה "חוסלה" ועקבותיהם של 150,000 דולר נעלמו ונותרו עלומים עד עצם היום הזה.

 

בנוסף דחה היום העליון את הערעורים, והותיר על כנם את הזיכוי, בפרשת ראשונטורס ואת ההרשעה והעונש (מאסר על תנאי) בפרשת מרכז ההשקעות.

 

בפרשת ראשונטורס נדחה ערעור המדינה ברוב דעות (השופטים גובראן, הנדל וזילברטל, נגד דעתם החולקת של השופטים פוגלמן ועמית) ואילו ערעור המדינה על עונשו של אולמרט בפרשת מרכז ההשקעות נדחה פה אחד.

 

כתיבת פסק דין זה נמשכה 8 חודשים מעת שנשמעו הערעורים דנן ביום 19.1.2016. זאת, לאחר מתן הכרעת הדין המשלימה בבית המשפט המחוזי ביום 30.3.2015 וגזר הדין המשלים ביום 31.7.2015.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x