$
משפט

מעצר ראשון בישראל בעקבות "מסמכי פנמה": חשד להעלמת הכנסות בסך מיליוני שקלים

שני שותפים עסקיים, המשמשים כדירקטורים בחברות במקלטי מס, נעצרו בעקבות פשיטה של רשות המסים ושוחררו בערבות. בביתו של אחד החשודים נמצאו 600 אלף שקל במזומן

עמרי מילמן 18:1927.09.16

שני שותפים עסקיים נעצרו היום (ג') ושוחררו בערבות בהוראת בית משפט השלום בתל אביב. על פי החשד השניים השמיטו הכנסות בהיקף של מיליוני שקלים באמצעות חברות הרשומות במקלטי מס בחו"ל. השניים נעצרו בעקבות פשיטה של רשות המסים על משרדים המתמחים בהקמת חברות במקלטי מס, כפי שנחשף ב"כלכליסט", פשיטות שהתבצעו בעקבות פרסום "מסמכי פנמה".

 

"מסמכי פנמה" שנחשפו במאי האחרון על ידי ארגון העיתונאים העולמי ה-ICIJ. מדובר במסמכים שדלפו מחברת עורכי הדין מוסאק-פונסקה בפנמה, המכילים מידע פיננסי על יותר מ-200 אלף חברות בכל העולם.

 

לפי בקשות המעצר, החשודים, מכהנים כדירקטורים וכבעלי מניות במספר חברות בארץ ובחו"ל. השניים פתחו ב-2008, באמצעות אחד המשרדים עליו פשטה הרשות, מספר חברות במקלטי מס: אנגווילה, בליז ואיי הבתולה הבריטיים. עוד צויין בבקשות המעצר כי השניים לא דיווחו בדו"חות שהגישו למס הכנסה על בעלותם בחברות אלו, ועל על חשבונות בנק המנוהלים על ידם בחו"ל. השניים השמיטו, על פי החשד, הכנסות מחו"ל בהיקף של מיליוני שקלים בין השנים 2014-2012.

 

ברשות המסים ציינו כי אתמול נפתחה חקירה גלויה בנוגע לשניים כאשר בוצעו חיפושים בביתם ובמשרדם ונתפסו מסמכים ומחשבים שיש להם קשר לחשדות. בכספת בביתו של אחד החשודים נמצאו סכומי כסף במזומן בשקלים ומטבע זר בסכום כולל של כ-600 אלף שקל.

 

 צילום: רויטרס

 

בשלב זה שמם של השניים נאסר לפרסום.

 

החשודים שוחררו בערבות עצמית של חצי מיליון שקל כל אחד וערבות צד ג' של 250 אלף שקל כל אחד. כמו כן, הוצא נגדם צו עיכוב יציאה מהארץ ודרכונם יופקד במשרדי היחידה החוקרת. החקירה המתנהלת בפקיד שומה חקירות מרכז ברשות המסים

בטל שלח
    לכל התגובות
    x