$
משפט

בטרם כניסתו לכלא - ג'קי בן זקן חתם על הסדר טיעון בתיק בן אליעזר

איש העסקים שייכנס בדצמבר למאסר של 26 חודשים על הרשעתו בהרצת מניות בתיק מנופים פיננסים, יורשע בסיוע להפרת אמונים בתיק בנימין בן אליעזר, ייקנס ב-65 אלף שקל וירצה 4 חודשי עבודות שירות

זוהר שחר לוי 15:0127.09.16
בטרם ייכנס למאסר - ג'קי בן זקן הגיע להסדר טיעון עם הפרקליטות בפרשת בנימין (פואד) בן אליעזר (ז"ל). לפי ההסדר יורשע איש העסקים בעבירה של סיוע להפרת אמונים, ייקנס ב-65 אלף שקל וירצהארבעה חודשי עבודות שירות בחופף ל-26 חודשי מאסר בפועל שהוטלו עליו בתיק מנופים.

 

בן זקן הואשם בדצמבר 2015 במסגרת פרשת בן אליעזר בעבירה של מרמה והפרת אמונים. לפי האישום הוא קיבל מידע מראשת הלשכה של בן אליעזר, איילת אזולאי, בנוגע להחלטת מועצת הגז בכדי לקדם את עניינה של חברת שמן.

 

לפני כשבועיים פסק בית המשפט העליון בערעור שהגיש בן זקן, על הרשעתו בפרשת הרצת המניות של מנופים. במסגרת פרשה זו נידון בן זקן בבית המשפט המחוזי בתל אביב ל-36 חודשי מאסר ולקנס כספי של 250 אלף שקל. בפסק הדין בבית המשפט העליון נקבע, כי עונש המאסר יופחת ל-26 חודשים ואילו הקנס יגדל ל-850 אלף שקל. עוד קבע בית המשפט כי בן זקן יחל בריצוי עונש המאסר ב-1 בדצמבר.

 

ג'קי בן זקן ג'קי בן זקן צילום: אריאל שרוסטר

 

במקביל לתיק מנופים, מנהל בן זקן, המיוצג על ידי עו"ד ירון קוסטליץ, את הליכיו הפליליים במסגרת פרשת בן אליעזר. כעת, לאחר מותו של בן אליעזר, צפוי המשפט לעבור בקרוב לשלב ההוכחות - דבר שהיה מאלץ את בן זקן להגיע באופן תדיר לבית המשפט לבוש במדים הכתומים של שירות בתי הסוהר.

 

לפי גורם משפטי, אחת הסיבות להגעתו של בן זקן להסדר מול פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) היא בכדי שלא יצטרך להגיע לדיונים לבוש במדי אסיר. ייתכן שגם בשל כך, הגישה היום הפרקליטות את ההודעה על ההסדר תוך בקשה לקביעת מועד דיון עוד השבוע, בניסיון לאשר אותו כמה שיותר מהר. ביום חמישי צפוי להתקיים דיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב, בפני השופט בני שגיא, שידון אם לקבל את ההסדר בעניינו של בן זקן.

 

לפי ההסדר שהושג בין הצדדים, העבירה שבה האשם בן זקן תופחת לעבירה של סיוע להפרת אמונים במקום מרמה והפרת אמונים. עוד נקבע כאמור, כי בן זקן ישלם קנס של 65 אלף שקל וירצה 4 חודשי עבודות שירות בחופף לעונש המאסר שהוטל עליו בתיק מנופים. כלומר, משמעות הדבר שלא ירצה כל מאסר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x