$
משפט

ענבל אור יורה לכל הכיוונים: "הפעילו עלי נוהל חניבעל"

היא מבקשת להעביר את הליכי הפירוק למחוז ירושלים. לטענתה, "הבת של מזכירתו האישית של השופט איתן אורנשטיין עובדת אצל המפרק עו"ד איתן ארז". לדברי אור, בית המשפט משתף פעולה עם "הנוכלים" שפעלו להפילה ולהרשיעה בפלילי במסגרת הליך אזרחי. "השאלות המרכזיות כאן", כותבת אור, "האם מוטב בית המשפט הנכבד קיבל שוחד לסייע להפלתה של אור?"

זוהר שחר לוי 11:4027.09.16

ענבל אור יוצאת במתקפה: במסמך חריף שהגישה אתמול (ב') לבית המשפט המחוזי בתל אביב, דורשת יזמת הנדל"ן להעביר את הליכי הפירוק של קבוצת אור סיטי נדל"ן למחוז ירושלים לאחר שגילתה כי "הבת של מזכירתו האישית של השופט איתן אורנשטיין עובדת אצל המפרק עו"ד איתן ארז". "הפעילו עלי נוהל חניבעל", היא כותבת לבית המשפט.

 

 

 

אור פונה במסמך לבית המשפט ובו היא תוקפת את המפרק עו"ד איתן ארז, את שופט הפירוקים בבית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין, את השופטת בדימוס ורדה אלשיך שמונתה כמגשרת בסכסוך על הדירה בפרויקט מציצים, את שלי נרקיס ש"איים" עליה לדבריה וכן את עורכי הדין שהעסיקה שסחטו אותה, כך לדבריה, בעשרות אלפי שקלים.

 

בין היתר טוענת אור כי המפרק ואנשיו פרצו לווילה בו התגוררה בגוש הגדול בצפון תל אביב "שדדו" את רכושה והפיצו תמונות אינטימיות שלה באמצעי התקשורת. המפרק מבהיר כי מדובר בטענה דמיונית "אשר נולדה במוחה הקודח של החייבת".

 

"לאחרונה", כותבת אור לבית המשפט, "נודע למבקשת דבר מזעזע והוא הקשר הסמוי והפסול שבין מותב בית המשפט לבין עו"ד ארז. לפיו הבת של מזכירתו האישית של מותב בית המשפט עובדת אצל המפרק מה שמקיים עילת פסלות מהותית".  

המפרק, עו"ד איתן ארז המפרק, עו"ד איתן ארז צילום: שאול גולן

 

במסמך שהוגש לבית המשפט, חתומה אור עצמה ללא עורך דין מטעמה. לגרסתה, יש לה "חשש כבד למשוא פנים והטיית הדין בהליך זה מחמת כשלים רבים שנפלו לרעתה". עוד היא מבהירה כי אסור למפרק הקבוצה להמשיך בהליכי הכינוס וכל פעולה מצידו, עד להכרעה בסוגיה של נשיאת בית המשפט העליון, תהווה "מעילה באמון בית המשפט וביזיון בית המשפט".

 

"המבקשת שואלת", כך כותבת אור, "הייתכן? שמתוך עשרות אלפי שופטים שקמו למדינת ישראל כולם מלאכים, כולם צדיקים, כולם גאונים? אם נכון היה הדבר אז מדוע בבתי הכלא נמקים עשרות אלפי מורשעי שווא? מדוע אחוז ההרשעות בישראל הינו הכי גבוה בעולם המערבי? מדוע ציבור עורכי הדין אין לו אמון במערכת המשפט, קרי בשופטים? מדוע הציבור הישראלי חושש להיכנס לאולם בית המשפט?".

 

שלי נרקיס שלי נרקיס צילום: צביקה טישלר

 

לדברי אור, היא אשת עסקים מצליחה במיוחד, כמו גם אמא חמה ומסורה לילדיה הקטינים כאשר מיד עם לידת בנה התינוק "הופעל כנגדה נוהל 'חניבעל' מתוזמן ומתוכנן מראש להשיג השתלטות עוינת של מספר רב של חברות נדל"ן שבבעלותה ועל רכושה הפרטי כאשר בנק מזרחי ורשות המסים שותפים לקונספירציה המזעזעת הזאת".

 

אור מוסיפה: "מותב בית המשפט (השופט אורנשטיין - זש"ל) נותן ידו לסאגה המזוויעה הזאת המהווה רצח אופי חמור ושוד של אדם לאור היום, עידוד להסתה ולינץ' באדם חף מכל חטא ועוון והכל בסיוע ובעידוד מותב בית המשפט".

 

לדברי אור, בית המשפט משתף פעולה עם "הנוכלים" שפעלו להפילה ולהרשיעה בפלילי במסגרת הליך אזרחי. "השאלות המרכזיות כאן", כותבת אור, "האם מותב בית המשפט הנכבד קיבל שוחד לסייע להפלתה של אור? האם מותב בית המשפט מאוים על ידי גורמים עבריינים? האם השיטה גרמה לשופט בישראל לכשול בתפקידו באופן כה מזעזע, לחתום על גזרי דין על אור מבלי שידו תרעד כמלוא הנימה?".

 

אור מוסיפה: "לו השופט היה מתייחס לסדרי הדין הנאותים, מצוות התקנות, הוראות החוק ולא היה מתנהג בדרך של הטיית דין ומשא פנים לרעתי היה הליך זה מסתיים לפני זמן רב ולטובתי".

 

"ביהמ"ש קיבל את דעתו הכוזבת של המפרק ללא עוררין"

 

יזמת הנדל"ן תוקפת גם את המפרק, עו"ד ארז, וטוענת כי יש לו אינטרס מובהק לכנוס את נכסיה כמו גם אינטרס של פרסום, כבוד והרחבת קשרים מקצועיים. "הדרך", אומרת אור, "לבטל את שוד האינטרסים פשוט ביותר והוא לפעול לפי חוק חובת מכרזים למינוי הנאמן וכן כי שכרו של המפרק יהיה לפי תעריך לשכת עוה"ד ולא אחוזים משיעור השוד והגזל של העשוק. ויודגש כי במקרים בהם החברות באמת חדלו, הנושים הנכונים יוצאים נחסרים שכן המפרק מקפל את חלקם של הנושים ומכניסם לכיסו העמוק".

 

השופט איתן אורנשטיין השופט איתן אורנשטיין צילום: שאול גולן

 

"אורנשטיין", כך לפי יזמת הנדל"ן, "נוהג לקבל ללא עוררין את חוות דעתן של המפרק כפי שאירע בהליך זה בו המפרק אמר לחושך אור וליום קר לילה ובית המשפט קיבל את דעתו הכוזבת של המפרק ללא עוררין ואין ספק שבפועל המפרק הוא השופט, הוא המוציא לפועל, הוא התליין והוא צוחק כל הדרך לבנק על חשבון דמה של אור תוך פגיעה בשורה של אינטרסים מוגנים, חברתיים, כלכליים וגרם פגיעה חורה באושיית החוק, הצדק המוסר והמצפון והכל באישור בית המשפט".

 

"שלי נרקיס איים עליה וזייף מסמכים"

 

אור לא מסתפקת בביקורת חריפה נגד השופט והמפרק ותוקפת גם את התנהלותו של שלי נרקיס, שהלווה לה כסף ולדבריה "איים עליה" ו"זייף מסמכים" ואף על השופטת בדימוס ורדה אלשיך ששימשה כמגשרת בסכסוך מול נרקיס סביב דירת המריבה בפרויקט מציצים. "מעורבותה של השופטת בדימוס בהליך זה, כמי שסולקה ממערכת המשפט תחת 'אות קין' מטילה צל כבד על טוהר ההליך, שכן לא יעלה על הדעת כי מותב נכבד זה יקנה סמכות מעין שיפוטית לאלשיך".

 

ענבל אור (ארכיון) ענבל אור (ארכיון) צילום: אוראל כהן

 

"למבקשת חשש כבד למשוא פנים והטיית דין בהליך זה", ממשיכה אור. "מותב בית המשפט סיכל את הגנתה של אור בכך שהוא שחרר את עו"ד יעקב וינרוט בדרך של שתיקה/מחדל מלייצג אותה למרות שהיא שילמה לוינרוט רבע מיליון שקל עבור הטיפול המשפטי, מה שגרם להגשת בקשה למינוי בורר מוסכם להגשת תביעה אישית נגד עו"ד וינרוט בשיעור של מאות מיליוני שקלים".

 

ארז: "אינני חושש מהחייבת"

 

עו"ד ארז הגיב במסמך משלו לטענות שהעלתה אור בפני בית המשפט. לדבריו "במשך כל 34 שנותיי כעו"ד לא נתקלתי במסמך כה מביש אשר עצם החתימה עליו מהווה שלל עבירות פליליות של זילות בית המשפט, איומים, דיבה בזדון, שיבוש הליכי משפט, העלבת עובד ציבור ומתן תצהיר שקר".

 

לפי המפרק מדובר במסמך שנועד "להלך אימים" על בית המשפט ולהוות "חלק מקמפיין תקשורתי ארסי ומתוכנן שהחייבת מנהלת נגדי מזה כחצי שנה. אינני חושש מהחייבת ואמשיך למלא את תפקידי".

 

ארז מוסיף: "מקריאת הבקשה, עולה שכולם רמאים, נוכלים, גנבים, מקבלי שוחד ושקרנים. ברשימה ארוכה מאוד זו מכלילה החייבת את כבוד בית המשפט, כבוד השופטת בדימוס אלשיך, בעלה של השופטת אלשיך, עו"ד וינרוט שייצג את החייבת, שלי נרקיס, בא כוחו עו"ד מימון אביטן, בנק מזרחי ועוד. העובדה הקטנה שעד היום הוציא המפרק מכיסו כ-300 אלף שקל בגין הטיפול בתיק, אך קיבל כ-29 אלף שקל בלבד (כשכ"ט בגין מימוש רכבה של החייבת) איננה מטרידה את מנוחתה. בבקשה היא חוזרת שוב ושוב כמנטרה על כך שהוא קיבל, מקבל או יקבל שכר טרחה של עשרות מיליוני שקלים. שקר גס זה מזכיר את שני כללי הזהב בתעמולת המונים. ככל שתחזור לשקר שוב ושוב אנשים יתחילו

להאמין בו. וככל שהשקר גדול יותר, הסיכוי שאנשים יאמינו בו הוא גדול יותר".

 

על הטענה כי השופט אורנשטיין קיבל טובת הנאה מהמפרק או אוים על ידי גורמים עבריינים, אומר המפרק, עו"ד ארז בתגובתו לבית המשפט: "מדובר בטענה מבישה וחצופה של החייבת כלפי מותב נכבד זה. הטענה כלל אינה ראויה לתגובה עניינית. מדובר בדברי הבל ורעות רוח. קשה להאמין שאדם בר דעת יעלה את הדברים הללו על הכתב".

 

באשר לקשר כביכול בינו לבין השופט אורנשטיין, מבהיר עו"ד ארז כי מדובר במזכירה ששהתה בחופשת לידה מרבית התקופה שבה מתנהל התיק. עוד לדבריו, מדובר בטענה לקשר לא תקין שהועלתה בעבר על ידי חייבת אחרת, רחל סייג סופר, אך נדחתה.

 

ארז דוחה גם את הטענות שלפי השופטת בדימוס אלשייך ומבהיר כי מדובר במי שעשתה עבודה מקצועית וחסכה זמן שיפוטי יקר. באשר לנרקיס מוסיף עו"ד ארז כי אור עצמה כינתה אותו בתקשורת כ"איש עסקים לגיטימי". עוד הוא מציין כי טענותיה לפיהן עו"ד וינרוט ועו"ד אילן בומבך "סחטו" ממנה כספים רבים "ולא ביצעו את עבודתם" – כי אין הדבר מהווה עילה לפסלות השופט.

 

בינתיים, בקשת הפסלות שהגישה אור מקפיאה באופן אוטומטי את ההליכים בתיק והדיון שהיה אמור להתקיים מחר בנוגע להליך פשיטת הרגל שלה כנראה שלא יתקיים. כך למשל את בקשתם של רוכשי הדירות בפרויקט 'אור על הפארק' למכור את דירותיה של אור לצורך המשך בנייתו. במסגרת בקשה זו ביקשו הרוכשים למנות את עוה"ד ארז ועו"ד מאיר הלר ככונסי נכסים וזאת על מנת למכור את הדירות, לשלם לקבלן ולסיים את הפרויקט. אור, בצעד תקדימי, אף חויבה בהפקדת כספים בשל התנגדותה למכירה, אך כעת 100 הרוכשים בפרויקט חוששים וכועסים בשל העיכוב הנוסף שכן הדירות לא יוכלו להימכר בשלב זה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x