$
רכב

בניגוד להבטחת כחלון: התייקרות ביטוח החובה לרכב תידחה, אך לא תבוטל

שר האוצר הבטיח לבטל את תקנות ועדת וינוגרד שאמורות להביא להתייקרות תעריפי הביטוח; ואולם כעת מתברר כי הן לא יבוטלו, אלא ייושמו בעוד שנה

רחלי בינדמן 10:4625.09.16

תקנות וינגורד שהיו אמורות להביא להעלאת תעריפי ביטוחי החובה לרכב לא יבוטלו כפי שהבטיח שר האוצר משה כחלון, אך יישומן יידחה בשנה.

תקנות וינגורד הן תקנות שאומצו בעקבות המלצותיה של ועדה שבראשה עמד השופט בדימוס אליהו וינגורד, שלפיהן יש לשנות את שיטת חישוב הפיצויים שמקבלים נפגעי תאונות עבודה מביטוח לאומי. שינוי התחשיב אמור היה להיות מיושם גם בענף הביטוח, בייחוד ביטוח חובה לרכב. כדי להיערך להגדלת תשלומי הפיצויים הפרישו חברות הביטוח מרווחיהן ברבעון השני של השנה (אפריל־יוני) 660 מיליון שקל בשל התקנות החדשות. החברות לא התכוונו לספוג את העלות הזאת בעצמן ולהעלות את מחירי הביטוחים. כפי שאמר מנכ"ל ביטוח ישיר רביב צולר: "מסקנות וינוגרד מחייבות התאמת תעריף בביטוח רכב חובה".

 

שר האוצר משה כחלון שר האוצר משה כחלון צילום: אלכס קולומויסקי

 

אלא שכוונתן זו של חברות הביטוח לא היתה נוחה לכחלון, שהכריז בתחילת השנה על רפורמה בביטוחי החובה לרכב שבמסגרתה הבטיח להפחית את מחיריהם ב־40% מ־2017. לכן ב־9 באוגוסט שיגר כחלון הודעה לעיתונות שבה הכריז כי החליט "לדרוש את ביטול התקנות".

 

ואולם, בשבוע שעבר פורסם ברשומות הכנסת כי התקנות לא יבוטלו, אך יישומן יידחה בשנה. המשמעות היא שחברות הביטוח לא יוכלו לשחרר את ההפרשות ולהכיר בהן כרווח. כלומר, התירוץ שלהן להעלאת התעריפים ללקוחות, הצפויה בקרוב, עודנו רלבנטי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x