$
משפט

בלעדי לכלכליסט

בכירה לשעבר ברשות ניירות ערך נחקרה באזהרה בפרשת חיים כץ

עו"ד שיראל גוטמן עמירה, לשעבר מנהלת מחלקת התאגידים ברשות, נחקרה בחשד שהיתה מעורבת בהדלפת מידע על המיזוג בין נצבא ואיירפורט סיטי בטרם דווח לבורסה. גוטמן עמירה, ששימשה יועצת משפטית לנצבא: "לא נפל רבב בעבודתי"

תומר גנון 12:4719.09.16

חקירת החשד לשימוש במידע פנים סביב עסקת המיזוג בין נצבא לאיירפורט סיטי: עו"ד שיראל גוטמן עמירה, מנהלת מחלקת התאגידים ברשות ניירות ערך לשעבר, נחקרה באזהרה במסגרת הפרשה שבה חשודים גם שר הרווחה חיים כץ, והיועץ הפיננסי של קבוצת חברות הגז והנפט של איש העסקים קובי מימון, מוטי בן ארי.

 

גוטמן עמירה עבדה במשך 12 שנים ברשות ני"ע, ולאחר פרישתה ב־2014 הצטרפה למשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות' כשותפה. היא משמשת כיום כמנהלת מחלקת התאגידים במשרד עורכי הדין ומתמחה בניירות ערך, מיזוגים ורכישות ורגולציה. במסגרת עבודתה במשרד עורכי הדין אגמון ושות', שימשה בין היתר גוטמן עמירה כיועצת משפטית של הוועדה הבלתי תלויה שהקימו החברות לעניין עסקת המיזוג, אשר דיווחה למשקיעים בתחילת יולי. מטרת הוועדה היתה לבחון שהפרמיה ששולמה בעסקה אינה מקפחת את ציבור המשקיעים.

 

בעקבות מעורבותה של גוטמן עמירה במיזוג, ובשל החשד שמידע פנים דלף לשוק ההון בטרם פרסום ההודעה למשקיעים, היא נחקרה באזהרה. לא ידוע בשלב זה מה המידע הספציפי שהוביל את החוקרים לחשוד כי היא היתה מעורבת לכאורה בהדלפת מידע על המיזוג בטרם דווח לבורסה.

 

חקירת החשד לשימוש במידע פנים סביב העסקה נפתחה בחודש מאי השנה באישורו של היועמ"ש אביחי מנדלבליט. החקירה מלווה על ידי עו"ד עפרה רובינפלד־הוך ממחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה). לפי החשד, השר כץ רכש לחשבונותיו האישיים את מניות נצבא ביוני 2015. הרכישה בוצעה בטרם דווח למשקיעים ב־5 ביולי על עסקת מיזוג, בדרך של הצעת רכש, שנרקמה בין נצבא ואיירפורט סיטי וכללה פרמיה של 23% על מחיר השוק של נצבא. פרסום ההודעה הוביל לעלייה של כ־17.5% בשער מניית נצבא, וסייע לכץ וליועץ הפיננסי של החברות שהעביר לו על פי החשד את מידע הפנים, מוטי בן ארי, לגרוף רווח של 290 אלף שקל.

 

עו"ד גוטמן עמירה. "אין לי מעורבות בנושאים הנבדקים ע"י רשות ני"ע בפרשת נצבא" עו"ד גוטמן עמירה. "אין לי מעורבות בנושאים הנבדקים ע"י רשות ני"ע בפרשת נצבא" צילום: עמית שעל

 

לפי החשד של הרשות בן ארי נחשף במסגרת עבודתו עם קבוצת ישראמקו, שלה הוא מייעץ מאז 1999, למידע על העסקה, ואף ביצע את הרכישות "חרף איסור מפורש מצד החברה לעשות כן". בחקירתו של כץ ברשות הוא הכחיש את המיוחס לו.

 

מעו"ד שיראל גוטמן עמירה נמסר בתגובה: "במסגרת בדיקה של רשות ניירות ערך בנושאים הקשורים לעבירות מידע פנים, נשאלתי על עבודה שביצעתי עבור הוועדה הבלתי תלויה של נצבא במיזוג, וכמובן שמסרתי את כל הידוע לי בנושא כדי לסייע באופן מלא לרשות בעבודתה. מעבר לכך אין לי כל מעורבות כזו או אחרת בנושאים הנבדקים על ידי רשות ני"ע בפרשת נצבא ולא נפל כל פגם או רבב בעבודתי עבור הוועדה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x