$
הוועידה הכלכלית הלאומית 2016

"חוסר שיתוף פעולה של הפרקליטות עם הביקורת, מונע מאור השמש לחטא"

הילה גרסטל, לשעבר נציבת הביקורת על הפרקליטות אמרה בוועידה הכלכלית הלאומית של "כלכליסט" כי "אנו עדים לכרסום משמעותי באמון הציבור במערכות המשפט, חלקה נראה לי מבוסס, חלקה מבוסס על חוסר ידע"

נעמי צורף ומשה גורלי 14:3614.09.16

"אנו עדים לכרסום משמעותי באמון הציבור במערכות המשפט, חלקה נראה לי מבוסס, חלקה מבוסס על חוסר ידע", אמרה השופטת בדימוס הילה גרסטל, לשעבר נציבת הביקורת על הפרקליטות בוועידה הכלכלית הלאומית של "כלכליסט" ובנק לאומי היום (ד') בת"א. גרסטל חיברה בין השיפוט לביקורת הפרקליטות.

 

 


 

"שופט מכריע על סמך העובדות בפניו. הוא סוג של סטטיסט, פסיבי, לא שופט חוקר. מה שלא הביאו בפניו לא יהיה בפניו. הוא בעלטה ורואה רק מה שנמצא באלומת האור הצרה שהאירו בפניו אלה שמחזיקים בפנס, שזה הפרקליטות, המשטרה והצדדים. כל היתר שרוי בעלטה. תפקיד הביקורת הוא להאיר את העלטה". 

הילה גרסטל, לשעבר נציבת הביקורת על הפרקליטות, בוועידה הילה גרסטל, לשעבר נציבת הביקורת על הפרקליטות, בוועידה צילום: נמרוד גליקמן

 

אלא שהפרקליטות סירבה לשתף פעולה פעולה עם נציבות הביקורת בכל הקשור הפיזור העלטה הזו שלפי גרסטל מסתירה הליכים רבים שקובעים את גורלו של אדם. "אלה נסתרים מבית המשפט אבל אמורים להיות חשופים לביקורת. כשנפתחת חקירה נגד אדם והוא נעצר חייו כבר לא חיים. חוסר שיתוף פעולה עם הביקורת מותיר את העלטה, ומונע מאור השמש לחטא ולאפשר תיקון ושיפור".

 

על סיבות פרישתה, סירבה גרסטל להרחיב והסתפקה ב"לא מאסתי בביקורת". הסיבה העיקרית היא פיצול התפקיד והוצאת הביקורת המערכתית מידי הנציבות והעברתה למבקר המדינה, זאת במסגרת חוק הנציבות החדש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x