$
הוועידה הכלכלית הלאומית 2016

הוועידה הכלכלית

ליצמן: "נתניהו הבטיח לי שרפורמת הסיעוד תעבור"

שר הבריאות אמר בוועידה הכלכלית הלאומית של "כלכליסט" כי "עשיתי תרגיל פשוט: דרשתי להעלות את מס הבריאות ב-0.6%. טענו שזה עליית מסים, אך אני טוען ההפך – זה מוריד את יוקר המחייה. כי אנשים שרוכשים ביטוח סיעודי משלמים יותר"

אביב גוטר 12:4014.09.16

"הסיעוד לא ירד מסדר היום, אני מתכוון לעמוד על קוצו של יוד בנושא הזה. יש הסכם קואליציוני שראש הממשלה בנימין נתניהו הבטיח לי שהוא יקויים. ותגידו לי אתם מי מכם היה מוותר על חוזה חתום", כך התייחס שר הבריאות יעקב ליצמן בוועידה הכלכלית הלאומית של "כלכליסט" ובנק לאומי היום (ד') בתל אביב, למאבק שלו להוביל למימוש רפורמת הסיעוד.

 

 


 

"בנימין נתניהו ומשה כחלון שניהם חתומים על ההסכם כמוני, אז אי אפשר להתכחש ולהגיד לא. אז עכשיו מתחיל המו"מ – מתי, כמה ומאיפה. אני עשיתי תרגיל פשוט – דרשתי להעלות את מס הבריאות ב0.6%. טענו שזה עליית מסים, אך אני טוען ההפך – זה מוריד את יוקר המחייה. כי אנשים שרוכשים ביטוח סיעודי משלמים יותר. המדינה גם גונבת מהילדים שההורים שלהם נקלעים למצב סיעודי. את זה צריך להפסיק ואני לא מתכוון לוותר."

 

"בישיבת הממשלה על התקציב, בה השתתפה נגידת בנק ישראל, שאלתי אותה מה דעתה על הסיעוד, וענתה: 'זו בהחלט רפורמה שחייבת להתבצע'. מבחינתי להעלות את מס הבריאות בשיעור גדול יותר אחרי ישיבות ממשלה ישנו פורום ראשי מפלגות, בו העלתי את הנושא של הסיעוד שקיים בהסכם הקואליציוני שראש הממשלה הבטיח לי. עד כה נתניהו כיבד את כל ההסכמים שנחתמו עמנו. למרות שלי ולכחלון היו לא מעט ויכוחים, אני יודע שגם הוא רוצה ברפורמת הסיעוד. מדובר בשר סופר חברתי, שרק נותן ונותן לציבור, ואני תוהה: איך הוא לא מתרומם בסקרים, ואני כן? את התשובה לחלק שלי אני יודע – זה בא מלמעלה".

 

שר הבריאות יעקב ליצמן בוועידה הכלכלית הלאומית, היום שר הבריאות יעקב ליצמן בוועידה הכלכלית הלאומית, היום צילום נמרוד גליקמן

 

בהמשך התייחס לסוגיות העומדות על הפרק עבור מערכת הבריאות: "מערכת הבריאות היום היא טובה, עם הרבה צרות. את בעיית התרופות פתרנו כשהגדלנו את סל התרופות. ואז התעוררו בעיות חדשות – ג'אנקפוד, סלמונלה, טחינה הנסיך, קורנפלקס. משרד הבריאות מטפל בכל מקרה שקורה. לצערנו הייתה שם רשלנות אך בהסתכלות רחבה מפעלים גדולים פועלים היטב כאשר הם מפקחים בעצמם."

 

ליצמן התייחס גם לבעיית התורים בחדרי המיון והזיהומים בבתי החולים: "אנו משקיעים הרבה כסף ומגדילים את כוח אדם, כולל אחיות ועוזרי רופאים. השלב הבא שאני מתכנן לעשות זה צג אלקטרוני לכל חולה שנכנס לחדר מיון, וזה יעזור בפיקוח ומעקב אחרי החולים ויעזור לבתי החולים להשתפר. חייבים לצמצם את התורים ואנחנו מתכוונים להשקיע הרבה כסף בזה".

 

בנוסף התייחס ליצמן לסוגיית התורים לבדיקות MRI: "מאז שהייתי כאן שנה שעברה התורים התקצרו דרמטית, נכון שיש אנשים שמחכים אך זה לא אומר שהתורים הם כפי שהיו. תורי MRI נובעים עלותם היקרה לקופת חולים. כמו כן יש בתי חולים שעושים משמרות בודדות בלבד, ולכן לחצתי שיגדילו את היקף המשמרות למרות שזה יקר ועולה לא מעט".

 

בסיום דבריו אמר: " אם נגזר עליי להיות שר, אני לא רציתי אבל זו גזירה, אני מאחל לכם שתהיו בריאים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x