$
משפט

פרשת השחיתות בנתניה: בעלה לשעבר של מרים פיירברג שוחרר למעצר בית

במקביל, הוארך ב-3 ימים מעצרו של הרב שמעון שר, ששימש עד לאחרונה כסגנה של פיירברג

זוהר שחר לוי 13:3812.09.16
בית משפט השלום בראשל"צ שחרר למעצר בית בן 12 יום את בעלה לשעבר של ראשת העיר, אלי פיירברג וכן קבלן מנתניה, החשוד במתן שוחד במסגרת הפרשה. במקביל, בהסכמת הצדדים הוארך ב-3 ימים מעצרו של הרב שמעון שר, ששימש עד לאחרונה כסגנה של פיירברג.

 

פיירברג, לפי החשד במשטרה, קיבל שוחד עבור גרושתו בתמורה לפרויקטים שקידמה ברחבי העיר. הקבלן הנתייתי חשוד כי שיחד את ראשת העיר בתמורה לקידום פרויקטים. לשניים מיוחסים עבירות של מתן שוחד, תיווך לשוחד, עבירות לפי חוק איסור הלבנת הון ועבירות מס. במסגרת ההסכמות לשחרורם של השניים נקבע כי ישהו במעצר בית מלא בן 12 יום וייאסר עליהם ליצור קשר עם כל המעורבים בפרשה ולהיכנס לעיריית נתניה למשך 60 יום, ובנוסף הוצא נגדם צו עיכוב יציאה מהארץ. 

 

הרב שר, המיוצג על ידי עמית חדד ממשרד וינרוט, משמש כיו"ר ועדת המשנה לתכנון ובניה בעיר. הוא נעצר כבר בשבוע שעבר ומעצרו הוארך עד היום. במשטרה חושדים כי הוא לקח שוחד מקבלנים ויזמים בעיר, בתמורה לקידום פרויקטים שהיו בתחום אחריותו. במסגרת הסכמות עם המשטרה הוארך מעצרו ב-3 ימים.

  

 

מימין: בנה של פיירברג, עו"ד צפריר פיירברג, ועו"ד אברהם גוגיא בעת הארכת מעצרם בשבוע שעבר מימין: בנה של פיירברג, עו"ד צפריר פיירברג, ועו"ד אברהם גוגיא בעת הארכת מעצרם בשבוע שעבר צילום: אוראל כהן

 

אתמול (א') הוארך מעצרה של ראשת העיר פיירברג, החשודה בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, ב-3 ימים נוספים. השופט עמית מיכלס ציין בהחלטתו להאריך את מעצרה כי "מסמכי המשטרה מצביעים על התקדמות החקירה וביסוס חשד סביר".

 

במקביל הוארך בהסכמה מעצרם של שני מעורבים נוספים: עו"ד צפריר פיירברג, בנה של ראשת העיר שמעצרו הוארך ב-3 ימים ומעצרו של עו"ד אברהם גוגיג הוארך ב-4 ימים. הקבלן אברהם תשובה, אחיו של בעל השליטה בקבוצת דלק יצחק תשובה, שוחרר למעצר בית בן 15 יום. תשובה חשוד כי שיחד בכירים בעירייה בתמורה לקידום הפרויקטים שהוא בונה ברחבי העיר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x