$
משפט

הקבלן יצחק אמסלם יועמד לדין באשמת שוחד היועץ המשפטי לעיריית ראשל"צ לשעבר

לפי כתב האישום, עו"ד רועי בר הועסק ע"י אמסלם במטרה שיקדם את אינטרסיו בוועדות התכנון ובנייה בעיר, ואף סייע לו לבטל חוב על היטל השבחה בסכום של כ-1.1 מיליון שקל, בניגוד לאינטרס הציבורי

תומר גנון 12:5707.09.16

פרשת השוחד ליועץ המשפטי לשעבר של עיריית ראשל"צ ורחובות, עו"ד רועי בר, מגיעה לבית המשפט. הפרקליטות הגישה היום (ד') לבית משפט השלום בראשל"צ כתב אישום נגד קבלן הבנייה יצחק אמסלם, הבעלים של חברת הבנייה אלמוג כ.ד.א.י, על מתן שוחד לבר.

 

בר היה עד לשנת 2015 היועץ המשפטי של עיריית ראשל"צ ושל ועדות התכנון והבנייה שלה. בכתב האישום, שהוגש באמצעות עורכי הדין יוחאי בן שמואל, מוחמד סראחנה, רואי כחלון וניר וינטראוב מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות, נכתב כי אמסלם, איש עסקים ויזם נדל"ן, בנה בין השנים 2005 - 2011 פרויקטים למגורים בעיר ראשל"צ, שהבולט שבהם היה פרויקט "WHITE". אמסלם, כך נטען, ביקש לקדם את האינטרסים האישיים והכלכליים שלו הקשורים לפרויקט מול העירייה וועדות התכנון והבנייה שלה. כדי לקדם את האינטרסים הללו אמסלם נתן לכאורה שוחד לעו"ד בר.

 

לפי כתב האישום, אמסלם ידע שבר, יועץ משפטי חיצוני, הוא בעל מוניטין ומעמד בעירייה, ומתוקף תפקידו יוכל להשפיע על החלטות שיתקבלו בעניינו. לאחר שאמסלם זכה במכרז שפרסמה העירייה על קרקע שבבעלותה, קרקע שעליה בנה אמסלם את פרויקט הבנייה WHITE, הוא פנה לכאורה אל עו"ד בר והציע להעסיקו, באופן פרטי, בתפקיד יועץ משפטי של הפרויקט. בדרך זו היה זכאי בר לשכר טרחה ממכירת הדירות בפרויקט בסכום שהסתכם בכ-2 מיליון שקל. אמסלם ציפה שכך ירתום את מחויבותו של עו"ד בר והשותפים במשרדו לפעול עבורו במסגרת מילוי תפקידם הציבורי, כיועצים משפטיים של העירייה.

 

בכתב האישום מתוארים מספר מקרים בהם התערב לכאורה עו"ד בר עבור אמסלם בדיונים, בבקשות להיתרי בנייה והקלות בנייה, ובהחלטות באשר להיטלים הקשורים בפרויקט, במטרה לנסות ולהיטיב עם האינטרסים של אמסלם ושל הפרויקט.

 

עו"ד רועי בר עו"ד רועי בר צילום: אוראל כהן

 

כך למשל, השתתף עו"ד בר בישיבת הוועדה לתכנון ובנייה שדנה בבקשת חברת אלמוג כ.ד.א.י לקבל היתר בנייה ובבקשה לתוספות בנייה מעבר לקבוע בתוכניות, והתערב לטובתו במהלך הישיבה. התערבותו לכאורה של עו"ד בר גרמה לכך שהוועדה אישרה תוספת בנייה של 7 יח"ד מעבר לקבוע בתוכניות, בניגוד לכללים הקבועים בחוק התכנון והבנייה, מהלך שהיטיב עם אמסלם - לקוחו הפרטי.

 

במקרה אחר, נטען בכתב האישום, ביקש אמסלם מעו"ד בר לסייע לו לבטל חוב בסכום של כ-1.1 מיליון שקל, שדרשה העירייה עבור היטל השבחה. עו"ד בר נענה לבקשתו של אמסלם, על אף שבכובעו הציבורי היה אמון על הייעוץ למחלקת היטלי השבחה של העירייה, ופעל מול הגורמים בעירייה על מנת לסייע לאמסלם, שלאחר מכן ביטלו את החיוב לחברת אלמוג כ.ד.א.י.

 

בתקופה הקרובה תגבש המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה את החלטתה גם ביחס לחשודים נוספים בפרשה.

 

מעוה"ד נתי שמחוני ויואב סננס ממשרד הרצוג, פוקס נאמן, המייצגים את אמסלם נמסר: "אין לנו אלא להצר על החלטתה של הפרקליטות להגיש כתב אישום כנגד מר אמסלם. אנו סבורים כי בחינה נכונה של כלל הראיות - כפי ששטחנו בהרחבה במהלך השימוע - הייתה אמורה להוביל להחלטה מושכלת בדבר סגירתו של התיק. מרשנו שם את מבטחו בבית המשפט ואנו חדורי אמונה כי חפותו אכן תוברר במסגרת ההליך המשפטי - ובסופו של יום יזוכה הוא בדין."

בטל שלח
    לכל התגובות
    x