$
משפט

ראשת עיריית נתניה נחקרת במשטרה; "אשתף פעולה כדי להביא לחקר האמת"

המשטרה עיכבה לחקירה ארבעה חשודים נוספים בעבירות שוחד ומרמה בתחום הנדל"ן בנתניה, בהם בכיר בעירייה, שני קבלנים ואדם נוסף, המקורב לגורם בכיר בעירייה. החוקרים עורכים חיפושים בבתיהם ומשרדיהם של החשודים

תומר גנון 11:4507.09.16

התפתחות בחקירת החשד לעבירות שוחד ומרמה בתחום הנדל״ן בעיר נתניה. ראש העיר נתניה, מרים פיירברג זומנה להגיע לחקירה ונחקרת בשעות אלה במשרדי יאח"ה בלוד. היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) של המשטרה וחקירות מס הכנסה מרכז ברשות המסים, עיכבו הבוקר (ד') ארבעה חשודים נוספים - בכיר בעיריית נתניה, שני קבלנים (אחד מהם הוא קבלן מוכר באזור השרון) ואדם נוסף, המקורב לגורם בכיר בעירייה. החוקרים עורכים חיפושים בבתיהם ומשרדיהם של החשודים. מעורבים נוספים זומנו לחקירה.

 

עו"ד נתי שמחוני ממשרד הרצוג פוקס נאמן המייצג את פיירברג מסר: "פיירברג הינה ראשת העיר נתניה מזה 18 שנים ושימשה בתפקידים שונים בעיריה מזה כארבעה עשורים. פיירברג פעלה נאמנה וביושרה ומעולם לא דבק כל רבב בהתנהלותה וכך היא סמוכה ובטוחה, יוברר גם הפעם. פיירברג מכבדת את רשויות אכיפת החוק והיא תשתף פעולה עם גורמי החקירה, כדי להביא לחקר האמת".

 

על פי החשד, פעלו בכירים בעירייה ומקורבים להם, בהם בין היתר בנה של ראש העירייה מרים פיירברג, עו"ד צפריר פיירברג, על מנת לקדם את ענייניהם של קבלנים ויזמים בעיר נתניה. בין העצורים עד עתה בפרשה נמצא גם הקבלן אברהם תשובה, אחיו של בעל השליטה בקבוצת דלק יצחק תשובה. זאת בתמורה לשוחד וטובות הנאה מסוגים שונים, תוך שגורמי העירייה ומקורביהם פועלים בניגוד עניינים מבלי לדווח על כך ותוך שכלל המעורבים מבצעים שורת עבירות שוחד, מרמה, הלבנת הון ומס.

 

 

הארכת המעצר: מימין - אברהם תשובה ועו"ד צפריר פיירברג הארכת המעצר: מימין - אברהם תשובה ועו"ד צפריר פיירברג צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x