שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

נציב תלונות הציבור על השופטים: "התלונה נגד השופט דורות בעניין שרגא בירן מוצדקת"

בעקבות חשיפת "ידיעות אחרונות" דן השופט בדימוס אליעזר ריבלין בתלונה נגד השופט אביגדור דורות על שהקל על שרגא בירן בחיוב המס על דירותיו, למרות שהכירו וקבע: "ראוי ששופט ימסור לבעלי דין מידע שברשותו, העשוי להצביע על מה שנחזה להיות ניגוד עניינים"

משה גורלי 16:2029.08.16

"ראוי ששופט ימסור לבעלי דין מידע שברשותו, העשוי להצביע על מה שנחזה להיות ניגוד עניינים – וזאת אפילו סבר, כי אין מקום שיפסול עצמו מלשבת בדין", כך כותב נציב תלונות הציבור על השופטים, השופט בדימוס אליעזר ריבלין, ומצא את התלונה נגד השופט אביגדור דורות כמוצדקת. אולם משהכיר השופט בטעותו ונטל אחריות, ועל כך משבח אותו הנציב, קבע ריבלין שהבירור מוצה.

 

 

 

מדובר היה בהתדיינות בין שרגא בירן לרשות המסים בשאלה האם הכנסתו של בירן מהשכרת הדירות שבבעלותו היא "הכנסה פסיבית" שחייבת במס מופחת.

 

השופט דורות פסק לטובת בירן, ולאחר שפסק, נחשף ב"ידיעות אחרונות"  כי דורות, כעורך דין פרטי, ייצג חברה שהייתה בבעלות משורשרת של בירן ושותפו לשעבר במשרד 'איתן מהולל ושדות' עו"ד איתן שמואלי, שהוא קרוב של בירן שהיה נשוי לדודתו.

 

את המידע הזה, קובע כאמור ריבלין, חייב היה השופט לגלות גם "שעה שהוא סבור, כי נתונים אלה מצויים בידיעת מי מהצדדים" וגם אם אין במידע הזה כדי לפסול את השופט.

 

השופט בדימוס אליעזר ריבלין, נציב תלונות הציבור על השופטים השופט בדימוס אליעזר ריבלין, נציב תלונות הציבור על השופטים צילום: גיא אסייאג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x