$
משפט

חשד: קוראת בקפה ובקלפים העלימה הכנסות של מאות אלפי שקלים

סימונה אברג'ל, פושטת רגל שנותנת לטענתה ייעוץ והכוונה מיסטיים לפוליטיקאים, נעצרה בחשד שלא דיווחה על הכנסות; היא שוחררה בתנאים מגבילים

תומר גנון 23:4124.08.16

"סימונה המיסטיקנית", קוראת בקפה ובקלפים הנותנת לטענתה ייעוץ והכוונה גם לפוליטיקאים, נעצרה אתמול (ג') ונחקרה באזהרה על ידי חוקרי מס הכנסה ירושלים והדרום, בחשד להעלמת הכנסות של מאות אלפי שקלים. שופטת בית משפט השלום בירושלים, מוריה צ'רקה, שחררה אותה לפנות ערב בתנאים מגבילים, ביניהם איסור יציאה מהארץ ל-180 יום והפקדת ערבות עצמית של 200 אלף שקלים.

 

על פי הבקשה לשחרור בערבות, בחולית המודיעין של מס הכנסה ירושלים והדרום נאסף מידע לפיו סימונה שמחה אברג'ל (40), הקוראת בקפה ובקלפים ומכנה עצמה "סימונה המיסטיקנית", נותנת הכוונה וייעוץ לאנשים ללא כל דיווח ורישום ברשויות המס.

 

"על פי אתר האינטרנט שנפתח על ידה", כתב בבקשה שלמה מועלם, מנהל תחום ורכז בכיר במס הכנסה, "המשיבה טוענת שהיא בעלת יכולות מיסטיות אותן ירשה מאמה ומסבתה, וכי היא עוסקת בכך על מנת לעזור לאנשים מזה 25 שנה. מגוון לקוחותיה רחב, החל מאנשי פוליטיקה מפורסמים וכלה באנשים מהשורה".

 

אברג'ל המיוצגת על ידי עו"ד עובדיה אבוש, מוגדרת על פי הבקשה כפושטת רגל מאז 2009. אתמול בוצע חיפוש בביתה בנס ציונה ובמשרדה והיא הובאה לחקירה בירושלים.

 

"על פי הודעתה היא נותנת הכוונה וייעוץ לאנשים מזה 22 שנה לסירוגין, כאשר ב-8 השנים האחרונות עבדה ברציפות" , נכתב בבקשה שהוגשה לבית המשפט. "בחקירתה הודתה שגובה 400 שקלי לטיפול, ולקוחות אחרים משלמים 150-200 שקלים. על הסכומים הקטנים לא מוציאה חשבוניות מס, ומעולם לא הגישה דו"חות למס הכנסה. בחיפוש נמצאו מסמכים המצביעים על הכנסות במאות אלפי שנים. היא חשודה בהעלמת הכנסות בשנים 2008-2016".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x