שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

ארגוני בטיחות לחצו, ומרצדס גנזה קמפיין לרכב חצי אוטונומי

בסרטון הפרסומת נראה נהג מרצדס E קלאס מסיר ידיו מן ההגה והמכונית אף מחנה את עצמה כשהוא עסוק בסידור עניבתו

תומר הדר 07:4816.08.16

שוק הרכבים האטונומיים סוער ומתפתח, אך אחד התחומים שעדיין לא ברורים לחלוטין בכל הקשור בנהיגה אוטונומית הוא הפרסום. כך למדה על בשרה מרצדס, שהסירה מיוזמתה קמפיין למרצדס E קלאס החדשה, זאת לאחר שסרטון שהעלתה היצרנית הגרמנית ביוטיוב עורר גל תגובות זועמות מצד ארגונים העוסקים בבטיחות בדרכים, ובראשם קונסיומר ריפורטס האמריקאי.

 

בסרטון הפרסומת נראית מכונית מרצדס F015, דגם עתידני של החברה, נוסעת בסביבה עירונית, ותוך כדי נסיעה נעקפת על ידי מרצדס E קלאס, דגם שמשווק כיום בארה"ב וגם בישראל. במכונית, הן בישראל והן בארה"ב, מושם דגש רב על מאפייני נהיגה אוטונומית. בפרסומת נהג מרצדס E קלאס מסיר ידיו מן ההגה והמכונית אף מחנה את עצמה כשהוא עסוק בסידור עניבתו. במהלך הפרסומת מופיע כיתוב בתחתית המסך: "הרכב אינו מסוגל לנהוג בעצמו ומצויד רק במאפיינים של נהיגה אוטונומית. המערכת תזכיר לנהג באופן תכוף להשאיר ידיו על ההגה".

 

מרצדס E קלאס מתוך הפרסומת. בטיחות לפני הכל מרצדס E קלאס מתוך הפרסומת. בטיחות לפני הכל צילום: יצרן

 

ואולם, כתובית זו לא הספיקה לארגוני בטיחות בדרכים בארה"ב, שטענו שהפרסומת מעודדת נהיגה בלי ידיים על ההגה — שאינה בטיחותית. לאחר לחץ ציבורי, כאמור, החליטה מרצדס להוריד את הקמפיין לעת עתה. זאת ועוד, לצד הסרת הסרטון מיוטיוב הוחלט בחברה להסיר מודעות פרסומת אשר מדגישות מאפייני נהיגה אוטונומית שקיימים במרצדס E קלאס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x