$
משפט

בנק מזרחי: ענבל אור הציגה לביהמ"ש הצעה שמסתמכת על צ'ק בנקאי לא בתוקף

לפי בא כוח הבנק, עו"ד עמית פינס, הצ'ק הבנקאי המגבה את הודעתה של ענבל אור בנוגע למשקיעים שמעוניינים לרכוש פרויקטים ונכסים של החברה - "כבר בוטל ואינו בעל כל תוקף"

זוהר שחר לוי 16:1131.07.16

לאחר הודעתה של ענבל אור לבית המשפט אודות משקיעים פוטנציאליים שמוכנים להשקיע מעל 60 מיליון שקל בפרויקטים של הקבוצה, טוען היום (א') בנק מזרחי כי אפשר ומדובר ב"הטעיית בית המשפט".

 

לפי בא כוח הבנק, עו"ד עמית פינס, בירור קצר מצידו של מזרחי מצא כי הצ'ק הבנקאי המגבה את ההצעה מטעם חברת מדל רמה, אחת המשקיעות הפוטנציאליות, בוטל לבקשתה כבר בשבוע שעבר, עוד בטרם הוגשה ההודעה מטעמה של אור לבית המשפט.

 

 

"מכאן", נכתב לבית המשפט, "לא רק שהחייבת החזיקה בידיה את ההצעה משך מספר ימים בטרם הגישה לבית המשפט, אלא ההצעה אף מסתמכת באופן ישיר על צ'ק בנקאי אשר במועד ההגשה כבר בוטל ואינו בעל כל תוקף".

 

עוד מציין עו"ד פינס כי "עולות תהיות רבות באשר לדרך הפעולה של החייבת, אשר שוב מביאה לפתחו של בית המשפט מידע אשר התקבל לידיה מוקדם יותר ונמנעה מלחשוף אותו במשך מספר ימים".

 

התייחסות זו של עו"ד פינס מגיעה לאחר שמוקדם יותר היום דווח על הודעה שהגישה יזמת הנדל"ן לביהמ"ש בניסיון להגיע להסדר נושים. על פי ההודעה, חברת הנדל"ן איתנים מבקשת להשקיע באחד הפרויקטים של ענבל אור בסכום של 61.5 מיליון שקל ואילו איש העסקים שון מקייטן מציע לרכוש את נכסיה הפרטיים של אור ברמת ובגבעתיים.

 

 

לפי ההודעה, שהוגשה באמצעות בא כוחה, עו"ד אוריאל זעירא, חברת איתנים ושותפות 'מגדל רמה', מעוניינים לרכוש את זכויות קבוצת אור סיטי נדל"ן בפרויקט ז'בוטינסקי בסכום כולל של 61.5 מיליון שקל עבור 116 יחידות קרקע. לפי ההצעה, לאחר השלמת התשלום לבעלי הקרקע, שכבר קיבלו לפי אור 7.5 מיליון שקל, עדיין תיוותר בחברה יתרה לתשלום לנושים האחרים בשיעור של עד 18.6 מיליון שקל.

 

"הצעה זו", כותב זעירא, "יחד עם הנכסים והכספים והזכויות המצויים בחברות, מצמיחה מקור להסדר נושים בשיעור של 550% ומעלה מכלל החובות".

 

 

ענבל אור בשבוע שעבר בבית המשפט ענבל אור בשבוע שעבר בבית המשפט צילום: צביקה טישלר

 

עוד מצוין בפני בית המשפט, כי כהצעה משלימה להצעה זו, קיבלה אור באופן אישי הצעה מאיש העסקים שון מקיטן, ששמו הוזכר בשנים האחרונות כמי שביקש לקנות את קבוצת הכדורגל בני יהודה. לפי הצעתו של מקיטן, הוא מוכן לרכוש בתוך חודש כל אחד מ-7 נכסי המקרקעין שבבעלותה האישית של אור, לפי שווי של 75% מהערכת השמאי. מדובר בדירות בגבעתיים וברמת גן. אחת הדירות היא דירת הפנטהאוז ברחוב הל"ה בגבעתיים, שאליה עברה אור בחודשים האחרונים ושעליה לפנות אותה לפי החלטת בית המשפט עד ה-15 באוגוסט.

 

"ההצעה לרכישת הנכסים הפרטיים", כך כותבים נציגיה של אור לבית המשפט, "מיועדת להבטיח את נזילות קופת הסדר הנושים, באופן שבו המבקשת תעמיד נכסים שלה לטובת ההסדר, וניתן יהיה למכור אותם כאשר יש הצעה תלויה ועומדת ללא צורך בכל הליך נוסף וללא צורך בניהול מו"מ. כך גם יבוצע ההסדר במהירות".

 

לדברי אור, היא סבורה כי חובה עליה לעדכן את בית המשפט בכל הצעה לרכישת נכסים שיש בה כדי לשפר את מצב הנושים ולהביא להסדר הנושים. "אור סבורה כי הצבת ההצעות תגרום להתעניינות ולהגשת הצעות נוספות ואף טובות יותר", נכתב עוד.

 

העדכון לבית המשפט מציין גם את פגישת הנושים הוולונטרית שמארגנים הערב אור ובא כוחה בבית ציוני אמריקה בתל אביב. הפגישה, כך לשיטתם, נועדה לקדם הסדר נושים על פני כל חלופה אחרת, כמו פירוק קבוצת אור סיטי נדל"ן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x