$
רכב

בקרוב: קנסות להולכי רגל שיילכו על שבילי אופניים

ועדת הכלכלה אישרה היום לקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק שמטרתה למנוע מרוכבי אופניים וקורקינט חשמלי להפריע להולכי הרגל. לראשונה כוללת ההצעה גם קנסות להולכי רגל שיילכו על שבילי אופניים ויסרבו לעבור למדרכה. האכיפה תתבצע רק 3 חודשים לאחר שהחוק ייכנס לתוקף

תומר הדר 20:5924.07.16

בקרוב מאוד ייתכן שתצטרכו להיזהר מאוד שלא "לפלוש" לנתיבי תחבורה המיועדים לאופניים. הסיבה: הצעת חוק ממשלתית שאושרה היום בוועדת הכלכלה לקריאה שנייה ושלישית - וכוללת לראשונה קנסות להולכי רגל שילכו על שבילי אופניים ויסרבו לעבור למדרכה. 

 

לאחר שההצעה מרחיקת הלכת עוררה סערה בוועדה, דרש היו"ר איתן כבל מהרשויות המקומיות לצאת בקמפיין הסברה בנושא כדי שהולכי הרגל יידעו על האכיפה. בסופו של דבר, אושרה הצעתו של כבל, שלפיה האכיפה נגד הולכי הרגל תחל להתבצע רק 3 חודשים לאחר שהחוק יכנס לתוקף.

במסגרת הצעת החוק שאושרה בוועדה, יקבלו פקחים עירוניים סמכויות לאכיפת עבירות איסור הפרעה במדרכה (המאפשר הטלת קנס על רוכבים על מדרכות), איסור על שימוש בטלפון סלולרי ברכיבה ורכיבה עם אזניות. פקחים יוכלו להורות על פינוי דרך, להוציא אוויר מגלגלי אופניים, לגרור אופניים ואף לתת קנסות לרוכבים.

 

החוק עצמו ייכנס לתוקף תוך חצי שנה ממועד פרסומו ברשומות, זאת לאחר שמשטרת ישראל תקבע נהלי אכיפה שיאושרו על ידי היועמ"ש ולאחר שאלו יאושרו על ידי מועצת הרשות המקומית.

 

רוכב על אופניים חשמליים בתל אביב. פקחים יוכלו להורות על פינוי דרך, להוציא אוויר מגלגלי אופניים, לגרור אופניים ואף לתת קנסות לרוכבים רוכב על אופניים חשמליים בתל אביב. פקחים יוכלו להורות על פינוי דרך, להוציא אוויר מגלגלי אופניים, לגרור אופניים ואף לתת קנסות לרוכבים צילום: הילה ספאק

 

 

השר לבטחון פנים יוכל, חוקית, לדחות את כניסתו של החוק לתוקף במידה והכנת הנהלים לא הסתיימה למשך שלושה חודשים.

 

בנוסף, נקבע כי הקנסות עבור גרירה ואחסנה של אופניים וקורקינטים יהיו כאלה ש"ישקפו את עלותם", לשון ועדת הכלכלה, כלומר יהיו בפועל כאלה שלא יהיו גבוהים יותר מעלותם של אופניים, או קורקינט.

 

הרשויות המקומיות יצטרכו לדווח לוועדת הכלכלה עלך היקף הקנסות – והתשלומים שיגבו עבור גרירה ואחסון של אופניים וקורקינטים חשמליים. בנוסף, כלי שהוחרם יוכל להימכר תוך 60 ימים מיום ההחרמה במידה ולא ימצא לו דורש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x