שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בלעדי לכלכליסט

רו"ח קובי שטיינמץ העיד במשטרה על אדמה

החקירה המשטרתית נגד חברת הנדל"ן שבשליטת אורן קובי בחשד לגניבה ומרמה מלקוחות מתרחבות גם לעורכי דינו ורואי החשבון שלו

זוהר שחר לוי ותומר גנון 07:2821.07.16

חקירת החשד למרמה וגניבה מלקוחות חברת אדמה שבשליטת יזם הנדל"ן אורן קובי מתרחבת. המשטרה חקרה בימים האחרונים עורכי דין ורואי חשבון שליוו במשך השנים את קובי, בניסיון לברר מה הייתה מעורבותם בשימוש האישי לכאורה שעשה קובי במיליוני השקלים שהעבירו לו לקוחותיו.

 

 

 

בין הנחקרים נמצא גם רו"ח קובי שטיינמץ, שותף במשרד רו"ח שטיינמץ־עמינח שהיה חתום על דו"חות אדמה. במשרד סירבו להתייחס. גורם המקורב לשטיימנץ טען כי הוא נחקר כעד במשטרה, ואינו חשוד בפרשה.

 

חקירת עורכי הדין ורואי החשבון, לפי מקורב לחקירה, נעשית בניסיון לברר פרטים נוספים לגבי החשדות המיוחסים לקובי, וכן לבחון אם אותם שומרי סף גם סייעו לו בפעולותיו הלא חוקיות לכאורה. שטיינמץ למשל, כך אמר מקורב לחקירה, מסר בעדותו פרטים אודות הוצאת כספים כביכול על ידי קובי מחשבונות נאמנות של לקוחות. מקורב נוסף לחקירה סיפר כי שטיינמץ מסר בעדותו פרטים מקצועיים ופיננסיים על התנהלות החברות בקבוצת אדמה. 

אורן קובי בביהמ"ש אורן קובי בביהמ"ש צילום: עמית שעל

 

בנוסף, אהרון ברדה, ממשרד עו"ד עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ ושות', שסיפק שירות משפטי לקובי ב-8 חודשים לפני הפירוק, נחקר גם הוא במסגרת הפרשה.

 

החקירה, המתנהלת במפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב בשיתוף עם פקיד שומה חקירות מס הכנסה חיפה והצפון, החלה לפני כחודשיים, ולפני כשבועיים נערך גל מעצרים.

 

בעל השליטה באדמה נמצא במעצר כבר למעלה משבוע, לאחר שבית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרו פעמיים. לפי החשד קובי, המיוצג על ידי עו"ד רונן רוזנבלום, הוציא למעלה מ־40 מיליון שקל מחשבונות נאמנות בהם הופקדו כספים של לקוחותיו שרכשו ממנו קרקעות בפרויקטים שונים. מתוך הכספים הללו, כך לפי חשד המשטרה, נטל קובי לכיסו כ־25 מיליון שקל וזאת לצורך הוצאותיו האישיות.

 

חקירת הפרשה החלה זמן קצר לאחר שהקבוצה נקלעה להליכי חדלות פירעון, ובעקבות תלונות של לקוחות. דו"ח רואי חשבון של משרד שטיינמץ־עמינח, שליווה את קובי, הוגש לבית המשפט ובו דווח על הוצאת דיבידנדים וסכומי עתק מחשבונות הנאמנות לצרכיו האישיים של בעל השליטה באופן שעורר את חשד בית המשפט. המפרק הזמני של הקבוצה, עו"ד חגי אולמן, העלה גם הוא טענות למעשים לא חוקיים מצדו של בעל השליטה.

 

ממשרד עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ ושות' נמסר כי "אנחנו מברכים על כל בדיקה שנערכת בקשר לפרשה, וממילא כל בדיקה שכזאת תחשוף בנקל שלא נפל כל דופי בהתנהלותנו. יודגש כי לא יצא ולו שקל אחד מחשבון נאמנות שלא למטרת הנאמנות, ועל פי ההוראות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x