$
רכב

דלק מוטורס משנה את מערך דגמי מאזדה 3

על פי דלק מוטורס, הגרסה הבסיסית של מאזדה 3 - שתוצע למכירה לציבור ולציי הרכב - תצויד במנוע 2.0 ליטרים, לעומת מנוע בנפח 1.5 ליטרים כיום

תומר הדר 16:1820.07.16

דלק מוטורס, יבואנית מאזדה הודיעה על שינוי של מערך דגמי מאזדה 3, הדגם המשפחתי של המותג. במסגרת עדכון קוסמטי אשר מתבצע במאזדה 3 בעולם, ישונה מערך הגרסאות של הדגם, כך שמעתה דווקא הגרסאות החזקות של מאזדה 3, אלה שמצוידות במנועי 2.0 ליטרים יהיו הגרסאות העיקריות שיוצעו למכירה לציבור ולציי הרכב. עד כה, הגרסאות העיקריות שהוצעו היו אלה שצוידו במנוע בנפח 1.5 ליטרים – מנוע שהתקבל בציבור ברגשות מעורבים לנוכח העובדה שמנועי המתחרים – טויוטה ויונדאי הם בנפח 1.6 ליטרים – ומפיקים יותר כוח.

 

 

מאזדה 3 מאזדה 3 צילום: תומר הדר

 

השינוי העיקרי, לפי מאזדה, הוא מיצוב מחודש של הגרסה הבסיסית: כעת היא לא תצויד יותר במנוע בנפח 1.5 ליטרים – המפיק 120 כ"ס – אלא במנוע חזק בהרבה – בנפח 2.0 ליטרים, המפיק 165 כוחות סוס. מערך דגמי מאזדה החדש יתמקד בשלוש רמות גימור, כולן מצוידות במנועי 3.0 ליטרים. ברמת הגימור הבסיסית, "ספורט" מצוידת ה-3 במערך המולטימדיה המקורי MZD CONNECT, הכולל מסך מגע 7 אינץ', ממשק הפעלה מלא בעברית, ובקר פיקוד ראשי בקונסולה המרכזית, בקרת

אקלים מפוצלת, מערכת בקרת שיוט וכפתור התנעה. מחיר גרסה זו יהיה 130 אלף שקל 2,000 שקלים פחות ממחיר גרסת ה-2.0 אקטיב הקודמת ברמת האבזור "קומפורט", מתווסף לוח מחוונים בעיצוב ספורטיבי. גרסה זו, שלא הוצגה בדגם הקודם של המאזדה 3 תעלה 133 אלף שקל. הגרסה הבכירה – "פרמיום" מצוידת גם בריפודי עור. מחיר גרסה זו יקר ב-500 שקל ממחיר הגרסה המקבילה של המאזדה 3 ששווקה עד כה בישראל. שיווק הגרסה הבסיסית, אשר מצוידת במנוע בנפח 1.5 ליטרים ימשיך בישראל – אך רק ברמת הגימור "קומפורט". דגם זה ימכר ב-130 אלף שקל, אלף שקלים פחות מן הדגם היוצא.

 

יש להדגיש שלמרות העובדה שמחירי ה-3 ירדו, לפי דלק מוטורס, בפועל, כיום על מנת לרכוש מאזדה 3 חדשה יצטרך הצרכן להתמודד עם רף כניסה כספי גבוה יותר. כיום, מחיר גרסאות מאזדה 3 השונות מן הדגם המחודש מתחיל ב-130 אלף שקלים. עד כה, רף הכניסה לרכישה של מאזדה 3 חדשה היה 127 אלף שקלים – מחירה של מאזדה 3 בעלת מנוע 1.5 ליטרים מן הדגם הישן.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x