$
משפט

תביעה: "המנכ"ל לשעבר של רמי לוי תקשורת הטריד אותי מינית והתעלמו ממני"

עובדת לשעבר בחברה הגישה לביה"ד לעבודה תביעה בסך 550 אלף שקל נגד המנכ"ל לשעבר, רמי לוי חתנו אופיר אטיאס ושלומי גוליאן, על הטרדה מינית, אובדן הכנסה, טיפולים פסיכולוגיים, עוגמת נפש ועוד

זוהר שחר לוי ואלירן מלכי 13:3719.07.16

עובדת לשעבר ברמי לוי תקשורת טוענת, כי הוטרדה מינית על ידי המנכ"ל לשעבר, מי שכיהן בעבר כמנכ"ל החברה, אולם על אף שהתלוננה בפני מעסיקה התלונה לא טופלה. "הם בחרו לעצום עיניים נוכח מעשיו הבזויים", היא טוענת בתביעה שהוגשה לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים.

 

פרט למנכ"ל לשעבר מופנית התביעה גם כלפי רמי לוי ובעלי תפקידים בכירים נוספים בחברה, חתנו של לוי אופיר אטיאס ושלומי גוליאן, השניים שגם נחקרו במשטרה במסגרת החקירה בעניינו לוי.

 

בסך הכל דורשת העובדת לשעבר פיצוי של כ-550 אלף שקל, מתוכם פיצוי על הטרדה מינית, פיצוי על אובדן הכנסה, טיפולים פסיכולוגיים, עוגמת נפש ועוד.

 

הנסיעה עם המנכ"ל לשעבר

 

לפי התביעה, שהוגשה הבוקר (ג') לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים, באמצעות עוה"ד נעמי לנדאו ואורן גרוס ממשרד נעמי לנדאו ושות', העובדת, אישה דתיה, הוטרדה מינית "באופן גס ובוטה" על ידי המנכ"ל לשעבר. לגרסתה, בעקבות המקרה עולמה חרב עליה ועד היום היא נושאת עמה צלקות נפשיות קשות.

 

בתביעה היא מפרטת כיצד נסעה עם המנכ"ל שהסיע אותה לביתה ובמהלך הנסיעה הוא החל לדבר איתה על הרגליה המיניים ובהמשך גם נגע בגופה עד שהיא הצליחה בסופו של דבר להימלט "על נפשה" מהרכב.

 

אם לא די בכך, כך לפי התביעה, העובדת דיווחה על המקרה לממונים עליה במקום העבודה, והמקרה הובא לידיעתו של רמי לוי עצמו אולם תלונתה נפלה על אוזניים ערלות, לא ננקפה אצבע כדי לסייע לה, והם בחרו לעצום עיניים נוכח מעשיו הבזויים. כשהבינה העובדת כי אין החברה מתכוונת לעשות דבר וכי איש אינו מתכוון לנקוט באמצעי כלשהו על מנת לברר את האירוע, היא החליטה לעזוב את מקום העבודה "בלית ברירה ובשברון לב".

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: שאטרסטוק

 

"מעשים בעלי השלכות חמורות על חיי העובדת"

 

"במעשיהם", נכתב בתביעה נגד המנכ"ל לשעבר, רמי לוי, אופיר אטיאס ושלומי גוליאן, "גרמו החברה ונושאי המשרה בה, לכך שהתובעת נאלצה להפר את חוזה העבודה עימה בטרם עת ולהפסיקו באשר בלתי סביר היה לדרוש ממנה להמשיך ולעבוד במקום עבודה בו הסביבה פוגענית, מתנכלת ונמנעת במכוון ובמודע מלהושיט סעד כלשהו, כמצוות החוק המפורשת".

 

עוד מוסיפה העובדת: "מעשיו של המנכ"ל לשעבר, קל וחומר כמנכ"ל החברה, הינם בעלי השלכות חמורות על חייה של העובדת. בעקבות ההטרדה המינית החמורה שחוותה התובעת החל מצבה הנפשי להתדרדר והיא נזקקת לטיפולים פסיכולוגיים, עד עצם היום הזה".

 

סיפור ההטרדה המינית שהושתק בחברה, תואר בעבר על ידי אלקנה (אלקי) אלון, עובד לשעבר בחברה, מי שהעלה

בעבר פוסט לפייסבוק ובו טענות קשות כלפי התנהלות לוי ונושאי משרה נוספים בחברה. פוסט שהוביל בהמשך לחקירת משטרה בניין.

 

עו"ד נעמי לנדאו: "מדובר בצעירה אמיצה שעברה הטרדה מינית ובחרה שלא לשתוק ולדווח על המקרה לממונים עליה. במקום שאלו יפעלו כמצופה מהם ויטפלו במהירות המתבקשת במקרה, הם הוסיפו חטא על פשע והפקירו אותה להתמודד לבדה עם הטראומה הקשה שחוותה, כאילו לא התחרש המקרה מעולם. לא יעלה על הדעת כי בישראל שנת 2016, הטרדות מיניות יהפכו את מקום העבודה למסוכן עבור נשים, כיוון שהנושא לא מטופל ביד קשה על ידי מעסיקים כפי שמתבקש על פי חוק, שלא לדבר על פי עקרונות המוסר הבסיסיים. ההתעלמות מזעקתה לא הותירה בפניה כל ברירה מלבד לפנות לעזרתו של בית הדין לעבודה, שהפך למעוז האחרון של העובדים".

 

בחברת רמי לוי תקשורת סירבו להגיב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x