$
משפט

בתוך פחות משבוע, ארי הרו נחקר שוב במשרדי להב 433

חקירתו של הרו, לשעבר ראש הסגל של רה"מ, היא על רקע הבדיקה המשטרתית המתנהלת בעניינו של בנימין נתניהו. בשבוע שעבר נחקר הרו תחת אזהרה משך שעות ארוכות ואח"כ נשלח למעצר בית של 5 ימים

זוהר שחר לוי 14:2818.07.16
ארי הרו, ראש הסגל לשעבר של ראש הממשלה, נחקר בשעה זו (ב') תחת אזהרה פעם נוספת בתוך שבוע, במשרדי להב 433,  במסגרת הבדיקה המתנהלת במשטרה בעניינו של בנימין נתניהו.

 

בשבוע שעבר נחקר הרו תחת אזהרה משך שעות ארוכות ובסוף החקירה שוחרר למעצר בית בן 5 ימים.

 

חקירתו הראשונה החלה לאחר שנלקח משדה התעופה נתב"ג בעת ששב לישראל ממדריד ותחילה מסר עדות פתוחה. בהמשך, הודיעו לו החוקרים כי הוא נחקר תחת אזהרה.

 

חקירתו של הרו היא על רקע הבדיקה המשטרתית המתנהלת בעניינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. בתחילת השבוע אישר היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כי בעקבות מידע שהתקבל בעניינו של רה"מ הוא החליט על קיום בדיקה בנושא. היועמ"ש לא פירט את מהות המידע שהתקבל ואת החשדות הנבדקים אך הבהיר כי "לא נפתחה חקירה פלילית בעניינו של ראש הממשלה". במהלך סוף השבוע דווח באמצעי התקשורת כי במסגרת הבדיקה המתנהלת לא יהיה מנוס מלחקור תחת אזהרה את ראש הממשלה וכן מי מקורביו.

 

בנימין נתניהו וארי הרו (ארכיון) בנימין נתניהו וארי הרו (ארכיון) צילום: אלכס קולומויסקי

 

בדצמבר האחרון נחקר הרו תחת אזהרה במשך שעות ארוכות בחשד שפעל בניגוד עניינים. גם בחקירה זו שוחרר למעצר בית. ככל הנראה אין קשר בין שני המקרים.

 

הרקע לחקירתו הראשונה, הוא החשד כי פעל באופן שיש בו ניגוד עניינים בהקשר לחברה שהייתה בבעלותו ולנושאים נוספים. החשדות נגד הרו הן בגין חשד לביצוע עבירות הפרת אמונים וקבלת דבר במרמה, ובתום חקירתו נקבעו לו תנאים מגבילים, לרבות מעצר הבית. לפי החשד, מדובר בהתנהלות לא חוקית שבוצעה במשך תקופה ארוכה ולא במקרה בודד.

 

ב-2010 פרש הרו מתפקידו כמנהל לשכתו של נתניהו בעקבות מחלה. הוא אושפז בבית החולים לתקופה ממושכת ועם שחרורו שב לעבודתו, אך בדיקות רפואיות קבעו כי הוא לא החלים לחלוטין ולכן החליט לפרוש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x