$
משפט

ביהמ"ש האריך את מעצרו של אורן קובי ב-8 ימים: "התחזק החשד הסביר"

המשטרה: "בימים האחרונים חלה התפתחות נוספת שמעידה על מסוכנתו הרבה של החשוד". קובי נעצר בשבוע שעבר ומעצרו הוארך בהסכמה ב-6 ימים. ביחד עמו נחקרו בכירים נוספים בקבוצת אדמה וכן מקורביו אך אלה שוחררו

זוהר שחר לוי ותומר גנון 16:4517.07.16

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (א') ב-8 ימים נוספים את מעצרו של בעל השליטה לשעבר בקבוצת אדמה. "קיימת התפתחות חקירתית משמעותית אשר יש בה לא רק לחזק את החשד הסביר, אלא גם לבסס את עילות המעצר בעיקר של חשש מפני שיבוש".

 

בשבוע שעבר נעצר קובי במסגרת חקירה משותפת של מס הכנסה חיפה והצפון ברשות המסים ושל מפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב ומעצרו הוארך בהסכמה ב-6 ימים. ביחד עמו נחקרו בכירים נוספים בקבוצת אדמה וכן מקורביו אך אלה שוחררו.

 

אורן קובי אורן קובי צילום: צביקה טישלר

 

ראשיתה של החקירה כבר לפני כחודשיים והיא נפתחה בעקבות תלונות של רוכשי קרקעות כשבמקביל הוחלט על הליכי פירוק בעניינה של אדמה וחברות הבת בקבוצה לאחר שהפכו חדלות פירעון. במסגרת הליכי הפירוק מונה עו"ד חגי אולמן כמפרק זמני של הקבוצה ובמהלך הדיונים עלו לא פעם טענות למעשים פליליים.

 

במשטרה וברשות המסים חושדים כי קובי קיבל במרמה מלקוחותיו מעל 40 מיליון שקל מכספי לקוחותיו והשתמש בכ-23 מיליון מתוכם לצרכיו הפרטיים.

 

"מדובר בחקירה מתפתחת בפרשיה מורכבת", אמר בדיון שהתקיים היום (א') בבית משפט השלום בתל אביב, רס"ב אבי אלפסי ממפלג ההונאה של משטרת תל אביב. "בימים האחרונים חלה התפתחות נוספת שמעידה על מסוכנתו הרבה של החשוד. כמו כן ישנם עוד מעורבים רבים שנחקרים גם בשעות אלו ממש ולפיכך החשוד עלול לשבש את החקירה".

 

עו"ד רונן רוזנבלום, המייצג את קובי ביחד עם עו"ד דניאל קליין, ציין בדיון כי מדובר בחקירה המתנהלת מזה חודשיים וכי הדברים ידועים לרשויות האכיפה כבר תקופה ארוכה. "עם כל רעשי הרקע מסביב לתיק הזה", אמר עו"ד רוזנבלום, "הוא ללא עבר פלילי, הוא עשה עסקאות בהיקפים של 250 מיליון שקל ובחודשיים האחרונים לגבי 70 רוכשים נוצרה תקלה".

 

"אם קובי רצה ותכנן לבצע איזו מרמה", הוסיף הסנגור, "למה הוא לא ביצע מרמה בהיקף של המיליונים? קובי השלים עסקאות למאות רוכשים שהשיגו תשואה יפה. אני מציע להמשיך ולחקור, החשוד מברך על החקירה אבל זה לא תיק שיכול להסתיים היום או מחר", לדבריו, אין חשש כי יזם הנדל"ן ינסה לשבש את החקירה, אין סיבה להמשיך את המעצר וניתן לשחררו למעצר בית. "המעצר יכול לפגוע רק בנושים", אמר.

 

שופטת המעצרים התורנית רונית פוזננסקי כץ, האריכה את מעצרו של קובי, החשוד בעבירות של איסור הלבנת הון, גניבה בידי מנהל, קשירת קשר לפשע וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

 

"לאחר שעיינתי בחומרי החקירה", כך לפי החלטת בית המשפט, "למדתי על התחזקותו של החשד הסביר כמו גם על התפתחות חקירתית משמעותית אשר יש בה כדי לא רק לחזק את החשד הסביר, אלא גם לבסס את עילות המעצר, בעיקר של חשש מפני שיבוש".

 

לפי השופטת, החשד הסביר בעניינו של קובי התחזק וכך גם עילות המעצר. "ערה אני לכך", הוסיפה השופטת, "כי מדובר בהארכת מעצר שנייה ובחשוד נעדר רישום פלילי. לצד זאת מדובר בחקירה מורכבת ומסועפת אשר כוללת מספר רב של מסמכים ומוצגים כמו גם של עדים ומטבע הדברים חקירה מעין זו אורכת זמן ויש לאפשר למשטרה להשלים את פעולות החקירה ולחשוף את התמונה במלואה"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x