$
תיירות

"התיירות הישראלית תיעצר, טורקיש איירליינס לא תיפגע"

בענף התיירות משוכנעים כי תנועת הישראלים המעטה לטורקיה תיעצר כעת לחלוטין. עם זאת, ההערכות בענף הן כי טורקיש איירליינס תמשיך לשמש כחברה מועדפת לטיסות

תומר הדר 22:4916.07.16

"בעקבות האירועים בטורקיה תיעצר עכשיו באופן טבעי גם התנועה המעטה של ישראלים שהיתה לאנטליה", כך אמר רונן קרסו, סמנכ"ל איסתא. לדבריו, "הבעיות הביטחוניות הקשות הביאו לכך שטורקיה כמעט וירדה ממפת הנופש של הקהל הישראלי". לדברי מנכ"ל חברת התיירות אשת טורס אפרים קרמר, "מי שהעריך שהישראלים ינהרו לטורקיה בהמוניהם השנה יתבדה, ואני מעריך כי האירועים יגרמו לתייר הישראלי לחפש אלטרנטיבות, ביניהן גם התחזקות של הנופשונים בישראל".

טורקיה אמנם אינה נחשבת כיום ליעד מועדף על התייר הישראלי לטיולים ונופש אך כן נחשבת ליעד מועדף מבחינת טיסות. כך, חברת התעופה טורקיש איירליינס מפעילה 63 טיסות שבועיות מטורקיה לישראל – מדובר בחברת התעופה השנייה בגודלה הפועלת כיום מנתב"ג. לפי נתוני רשות שדות התעופה, מתחילת שנת 2016 ועד סוף מאי, טסו בטורקיש איירליינס מישראל ואליה 424.8 אלף נוסעים – עלייה של 14% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. טורקיש היא גם חברת התעופה שטסה למספר הרב ביותר של מדינות ברחבי העולם – 104.

 

חופשה באנטליה חופשה באנטליה צילום: shutterstock

 

טורקיה היא היעד שאליו נסעו הכי הרבה ישראלים השנה, עם תנועה של 571.8 אלף נוסעים לטורקיה וממנה, מתוכם 324 אלף המשיכו ליעדים אחרים. במקום השני נמצאת ארה"ב עם 555.4 אלף נוסעים. "טורקיש איירליינס והטיסות לטורקיה לא יפגעו", מעריך גורם בתחום התעופה. לדבריו, "בתפיסה הישראלית זו חברה מסחרית בינלאומית שלא קשורה לטורקיה. מהר מאוד הישראלים ישכחו את הבלגאן". טורקיש איירליינס חידשה את הטיסות היום ב־11 בבוקר וציינה כי "טורקיה התעוררה ליום חדש עם תחושה חזקה יותר של דמוקרטיה וחופש. אנו חוזרים לשגרה וטיסותינו חוזרות לפעילות סדירה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x