$
משפט

ראש הסגל לשעבר של נתניהו, ארי הרו, נשלח למעצר בית של חמישה ימים

אחרי שנחת הבוקר בנתב"ג, נחקר הרו במשך 15 שעות במשרדי להב 433, במסגרת הבדיקה שמתנהלת בעניינו של ראש הממשלה

זוהר שחר לוי ו-ynet 23:1914.07.16

ארי הרו, ראש הסגל לשעבר של ראש הממשלה בנימין נתניהו, נחקר היום (ה') במשרדי להב 433 במשך כ-15 שעות במסגרת הבדיקה שמנהלת המשטרה בעניינו של ראש הממשלה. בתום החקירה נשלח הרו למעצר בית של חמישה ימים, ונאסר עליו ליצור קשר עם מעורבים בפרשה.

 

 

הרו נלקח בשעות הבוקר משדה התעופה נתב"ג בעת ששב לישראל ממדריד ותחילה מסר עדות פתוחה. בהמשך, הודיעו לו החוקרים כי הוא נחקר תחת אזהרה.

 

חקירתו של הרו היא על רקע הבדיקה המשטרתית המתנהלת בעניינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. בתחילת השבוע אישר היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כי בעקבות מידע שהתקבל בעניינו של רה"מ הוא החליט על קיום בדיקה בנושא. היועמ"ש לא פירט את מהות המידע שהתקבל ואת החשדות הנבדקים אך הבהיר, כי "לא נפתחה חקירה פלילית בעניינו של ראש הממשלה".

ארי הרו ארי הרו צילום: מרק ישראל סלם / ג'רוזלם פוסט

 

ב-16 בדצמבר 2015 נחקר ארי הרו באזהרה במשך שעות ארוכות בחשד שפעל בניגוד עניינים. הרו שוחרר אז למעצר בית.

 

יומיים לפני כן פורסם בתקשורת כי הרו נחשד שפעל באופן שיש בו ניגוד עניינים בהקשר לחברה שהייתה בבעלותו ולנושאים נוספים. החשדות נגד הרו הן בגין חשד לביצוע עבירות הפרת אמונים וקבלת דבר במרמה, ובתום חקירתו נקבעו לו תנאים מגבילים, לרבות מעצר הבית. לפי החשד, מדובר בהתנהלות לא חוקית שבוצעה במשך תקופה ארוכה ולא במקרה בודד.

 

ב-2010 פרש הרו מתפקידו כמנהל לשכתו של נתניהו בעקבות מחלה. הוא אושפז בבית החולים לתקופה ממושכת ועם שחרורו שב לעבודתו, אך בדיקות רפואיות קבעו כי הוא לא החלים לחלוטין ולכן החליט לפרוש.

 

עו״ד רועי בלכר ממשרד גולדפרב זליגמן ושות׳ המייצג את הרו מסר בתגובה: "מטבע הדברים, הואיל ומדובר בחקירה תלויה ועומדת, איני יכול להתייחס לגופו של עניין״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x