$
משפט

המחוזי אישר: דחייה נוספת בבקשת הפירוק של קבוצת ענבל אור

השופט אורנשטיין אישר לאור דחייה של 12 ימים נוספים בנוסף לחודשיים שכבר אושרו לה, וזאת עקב בקשות של עורכי דינה על, "טעויות בדו"ח המפרק הזמני, איתן ארז"; ארז ונושיה של אור התנגדו לדחייה: "יש פה 600 משפחות שכרגע תלויות בין שמים וארץ בלי פתרון"

זוהר שחר לוי ותומר גנון 12:4713.07.16

בית המשפט המחוזי בתל אביב אפשר היום (ד') דחייה נוספת בבקשות הפירוק של קבוצת ענבל אור ובכינוס הנכסים של יזמת הנדל"ן, זאת לאור בקשות של עורכי דינה. "יש טעויות בדו"ח המפרק הזמני, הוא למשל לא מצא 4 מיליון שקלים, אנחנו רוצים להגיע להסדר נושים ויש משקיע שמתעניין בקבוצה", אמרו בבית המשפט.

 

מזה כחודשיים נדחה הדיון בבקשות הפירוק לקבוצת החברות של ענבל אור וכן בבקשה למנות לה כונס נכסים במסגרת הליך פשיטת רגל. קבוצת החברות נמצאת בשלב זה בהליך פירוק זמני, לאחר שמונה ע"ד איתן ארז כמפרקה הזמני.

 

לאחר שבחן את החברות וכן את נכסיה של אור, קבע עו"ד ארז בדו"ח כי אין מנוס מלפרק את החברות. אולם מטעמה של אור, שהחליפה מאז לא מעט עורכי דין, מתנגדים לבקשה. בחודשיים האחרונים הוגשו מצידה מספר בקשות לדחיית הדיון שאמור היה להתקיים כבר במאי. זאת, לאחר שבאי כוחה ביקשו ארכה כדי להכין דו"ח כלכלי וחוות דעת מומחה שיסתרו את נתוניו של המפרק.

 

אתמול, ערב הדיון, ביקשו נציגיה של אור ארכה נוספת כדי להיערך לדיון, במקביל הוגש תצהיר של אור לבית המשפט. "אני סבורה שיש טעויות בדו"ח המפרק הזמני", כתבה בו אור, "שעלות כספית משמעותית בצידן, והן מחייבות ללא צל של ספק כי מן הצדק לתת לי את האפשרות להשלים את הבדיקות הנחוצות לשם הצגת תמונה נכונה ואמיתית בפני בית המשפט, אפשרות שהלכה למעשה וחרף טענותיו חסרות הבסיס של המפרק הזמני לא ניתנה לי".

 

אור. "אנחנו רוצים להגיע להסדר נושים ויש משקיע שמתעניין בקבוצה" אור. "אנחנו רוצים להגיע להסדר נושים ויש משקיע שמתעניין בקבוצה" צילום: שאול גולן

 

בדיון שהתקיים היום (ד') בפני השופט איתן אורנשטיין, ציינה עורכת דין תמר פולק ממשרד וינרוט מטעמה של אור כי היא נמצאת במגעים עם משקיעים שרוצים לקנות את החברות. השופט דחה את טענת הפרקליטה והדגיש כי הוא "שומע את הטענה הזו השכם וערב".

 

עוד ציינה באת כוחה של אור כי היקף הטעויות בדו"ח המפרק הוא עצום. לדבריה לא נעשתה עבודה מקצועית. "אף אחד לא עשה את העבודה לגלות את מצבת הנכסים המלאה. אנחנו לא ערוכים לדיון. יש למשל 4 מיליון שקלים שהמפרק לא מצא".

 

עוד הוסיפה: "יש ערבויות שלטענת אור מזוייפות ואנחנו צריכים חוות דעת של גרפולוג וכן לבדוק זכויות בנושא המע"מ. אנחנו רוצים להציג הסדר נושים".

 

עו"ד ארז התנגד לדחייה, ועמו גם נושים שונים של קבוצת אור סיטי נדל"ן. לדבריו, לא ניתן יותר לאפשר ארכות נוספות. "כרגע", אמר, "כל הפרויקטים תקועים ואי אפשר לעשות כלום. בקשת הפירוק הוגשה לפני למעלה מארבעה חודשים ואנחנו נמצאים כרגע בצוואר בקבוק ולכן הכרחי לתת צו פירוק קבוע. כל זמן שהעננה של אי הוודאות מרחפת אי אפשר לקדם שום דבר. יש פה 600 משפחות שכרגע תלויות בין שמים וארץ בלי פתרון. מדובר בנזקים עצומים. מי יפצה את הנושים על דחיית הדיון בחודש?".

 

השופט אורנשטיין הסכים לפנים משורת הדין לדחות פעם נוספת את הדיון ב-12 יום. "אין ספק", כתב בהחלטתו, "שבית המשפט הלך לקראת המשיבות שעה שדחה את הדיונים, נתן ארכות לא מעטות להיערך לדיון ולהצטייד בחוות דעת. אמנם חלק מבאי כוחן הנוכחיים של הקבוצה קיבלו את הייצוג רק לאחרונה אך אין בכך טעם מספק לדחות את הדיון". יחד עם זאת, כך לפי ההחלטה, על מנת לאפשר "לחברות ולבעלת השליטה את יומן בבית המשפט מצד אחד, ולהביא את הבקשות לידי הכרעה מצד שני, לפנים משורת הדין יש מקום לאפשר דחייה".

 

עו"ד אוריאל זעירא, המייצג את ענבל אור, מסר: הגשנו לביהמ"ש מסמכים, חוות דעת שמאיות וניתוח כלכלי שמוכיח שנכסי החברות עולים על ההתחייבות שלהן ואין מקום לפירוק החברות. אנחנו נציג לנושים הסדר. הנושים יפיקו מהם תוכלת גדולה יותר ממה שיקבלו בפירוק. ביהמ"ש הורה שהדיון יתחדש ב25 לחודש לאחר שהוא יעיין במסמכים שהוגשו לו ונערכו באמצעות משרד עוה"ד וינרוט".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x