$
תיירות

לאן נעלמו החברות הישראליות מרשימת חברות התעופה הטובות בעולם?

על פי סקר Skytrax השנתי אמירייטס מאיחוד האמירויות היא חברת התעופה הטובה בעולם, קטאר איירווייז ירדה למקום השני. היכן נמצאת המחלקה הראשונה הטובה בעולם? מיהי החברה עם השירות הטוב ביותר? ואיפה יפנקו אתכם במחלקת תיירים?

סוכנויות הידיעות 10:5213.07.16

חברת התעופה הטובה בעולם היא "אמירייטס". כך הוכרז היום (ג') במסגרת טקס פרסי התעופה שנערך בסלון האווירי של פראנבורו בבריטניה, על פי מדד Skytrax. על אף ביקורות רבות שנשמעו על הדירוג בעבר, הוא עדיין זוכה להתעניינות רבה בעולם - בעיקר לאור התוצאות.

 

את המקום הראשון בדירוג תפסה כאמור חברת "Emirates" מאיחוד האמירויות, שעקפה את זוכת השנה שעברה, "קטאר איירווייז", מתחרתהּ מהמפרץ. למקום השלישי הגיעה חברת "סינגפור איירליינס" ולרביעי "קתאי פסיפיק". את חמשת הגדולות סוגרת "ANA" היפנית. במקום השישי נמצאת "אתיחאד" (אף היא מהמפרץ), בשביעי "טורקיש איירליינס", בשמיני "EVA Air", בתשיעי "Qantas" האוסטרלית ואת הרשימה סוגרת "לופטהנזה", במקום העשירי.

 

לדברי החברה התוצאות חושבו לאחר סקר שכלל מיליוני לקוחות של יותר כ-250 חברות תעופה עולמיות, ביותר ממאה מדינות. בין היתר נבדקו המושבים, השירות, המזון, מערכות הבידור ותחומים נוספים שבאחריות החברות.

 

מחלקה ראשונה באמירייטס מחלקה ראשונה באמירייטס

 

ועוד זוכים

 

לצד דירוג מאה חברות התעופה הטובות בעולם נערכו גם דירוגי-משנה. בקטגוריית השירות הטוב ביותר זכתה "אוסטריאן איירליינס"; בקטגוריית מערכת הבידור הטובה ביותר זכתה "אמירייטס", שגם הגיעה למקום הראשון בדירוג הכללי; המחלקה הראשונה הטובה ביותר נמצאת במטוסי "איתיחאד"; מחלקת העסקים הטובה ביותר נמצאת במטוסי חברת "קטאר איירווייז"; מחלקת התיירים הטובה ביותר נמצאת במטוסי "Asiana".

 

בקטגוריות האזוריות: חברת התעופה הטובה באירופה היא "טורקיש איירליינס"; חברת התעופה הטובה באסיה היא "סינגפור איירליינס"; חברת התעופה הטובה באפריקה היא "סאות' אפריקן"; חברת התעופה הטובה בצפון אמריקה היא "וירג'ין אמריקה". חברת התעופה הטובה בדרום אמריקה היא "LAN" מצ'ילה.

 

אף אחת מחברות התעופה הישראליות לא נמצאת בקטגוריה כלשהי, גם לא בקטגוריות האזוריות (המזרח התיכון). כמו כן אף אחת מהן לא נמצאת ברשימת 100 החברות הטובות בעולם.

 

טורקיש איירליינס. הכי טובה באירופה טורקיש איירליינס. הכי טובה באירופה צילום: cc by Quentin Douchet

 

10 החברות הטובות בעולם

Emirates

Qatar Airways

Singapore Airlines

Cathay Pacific

ANA All Nippon Airways

Etihad Airways

Turkish Airlines

EVA Air

Qantas Airways

Lufthansa

 

 

מטוסים של לופטנזה. סוגרת את רשימת 10 חברות התעופה הטובות בעולם מטוסים של לופטנזה. סוגרת את רשימת 10 חברות התעופה הטובות בעולם צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x