$
רכב

דיווח: משרד התחבורה הגרמני בודק את מערכות הנהיגה האוטונומית של טסלה

על פי דיווח ב"דר שפיגל" מתקיימת בדיקה ממשלתית של הליך שביצעה טסלה במערכות הנהיגה האוטונומית של הרכב מבלי לדווח עליו כנדרש לרשויות

תומר הדר 20:1911.07.16

מה קורה בטסלה? לאחר שלפני כשבועיים נחשף בארה"ב כי בעליה של מודל S נהרג לאחר שצפה כביכול בסרט בעוד מכוניתו נמצאת במצב הנהיגה האוטונומי - ובעלים אחר פגע בגדר הפרדה במכונית טסלה מודל X בעודו נמצא במצב נהיגה אוטונומי, מדווח היום מקרה נוסף, שהתרחש כביכול בגרמניה בו מעורבת החברה. הפעם, לפי אמצעי תקשורת בגרמניה, מדובר בבדיקה ממשלתית של הליך שביצעה טסלה במערכות הנהיגה האוטונומית של הרכב מבלי לדווח עליו כנדרש לרשויות.

 

טסלה טסלה צילום: יצרן

 

בתחילה, דיווח ה"דר שפיגל" הגרמני על חקירה של משרד התחבורה הגרמני של טסלה, בטענה שהחברה ביצעה עדכוני תוכנה למערכת הנהיגה האוטונומית של מכוניותיה, שלא דווחו לממשל הגרמני ולכן גם לא עברו את ההליכים החוקיים הנדרשים לאישור. לפי הדיווח, התוכנה שעודכנה ללא אישורים מתאימים, אחראית על עקיפה. ואולם, במשרד התחבורה הגרמני הדגישו כי מדובר ב"הבהרה של נושאים טכניים". לפי משרד התחבורה הגרמני, "אין חקירה או תהליכים נגד טסלה. כרגע מדובר באיסוף נורמלי של מידע".

 

דוברות טסלה גרמניה הדגישה כי החברה משתפת פעולה עם הבדיקה שעורך משרד התחבורה הגרמני. במפתיע, בשונה ממשרד התחבורה הגרמני שטען שאין כל חקירה בנושא מערכת הנהיגה האוטונומית של טסלה, דובר החברה הודיע דווקא כי: "אנו מודעים לעובדה שמשרד התחבורה הגרמני חוקר את מערכת הנהיגה האוטונומית של טסלה ואנו משתפים פעולה בכל היבט אפשרי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x