$
משפט

חו"ד רפואית על בן אליעזר: "אינו יכול להתייצב בבית המשפט"

בשל חוות הדעת הורה השופט לצדדים להידבר כדי לנסות להגיע לפתרון שיאפשר "להמשיך את ההליכים המשפטיים ולו נגד הנאשמים האחרים בפרשה"

זוהר שחר לוי 14:1711.07.16

חוות הדעת הרפואית בעניינו של השר לשעבר בנימין (פואד) בן אליעזר, הנאשם בעבירות שוחד, הוגשה היום (ב') לבית המשפט המחוזי בתל אביב על ידי הפרקליטות ולפיה מצבו תפקודי ירוד ביותר והוא אינו יכול להיות שותף פעיל במשפטו.

 

 

בשל חוות הדעת הורה השופט בני שגיא לצדדים להידבר כדי לנסות להגיע לפתרון שיאפשר "להמשיך את ההליכים המשפטיים ולו נגד הנאשמים האחרים בפרשה, אשר בירור עניינם מתעכב נוכח הצורך בנוכחותו של בן אליעזר".

 

נציגת הפרקליטות, עו"ד שרון כהנא הציגה בפתח הדיון את חוות הדעת הרפואית שנכתבה על ידי מומחה מטעמה שבדק בשבוע שעבר את בן אליעזר כדי לקבוע את מצבו הרפואי ואת האפשרות שיתייצב לדיונים במשפטו.

 

לפי חוות דעת זו, בן אליעזר מצוי בדרגה תפקודית ירודה ביותר, זקוק לסיוע בכל פעילות וסובלת מקשיי ניידות ניכרים וסכנת נפילות. בנוסף, עובר השר לשעבר טיפולי דיאליזה שלוש עד ארבע פעמים בשבוע ומצוי במצב תשישות מתמיד. בסופו של דבר קובעת חוות הדעת כי בן אליעזר אינו יכול להיות שותף פעיל במשפטו ואף לא להעיד במשפט שהוא לא נאשם בו. "הנאשם לא יכול להתייצב בבית המשפט", כך לפי חוות הדעת, "בוודאי לא באופן סדיר ואינו יכול להיות מעורב בו במידה פעילה".  

מימין: אברהם נניקשווילי, בנימין בן אליעזר וג'קי בן זקן מימין: אברהם נניקשווילי, בנימין בן אליעזר וג'קי בן זקן צילום: עמית שעל אוראל כהן

 

לדברי עו"ד כהנא, בהתאם לחוות הדעת יהיה קשה לתאם דיון סדיר במשפטו של בן אליעזר, בו נאשמים מעורבים נוספים בהם אנשי העסקים אברהם נניקשווילי, ג'קי בן זקן ומי שכיהנה כראש לשכתו של בן אליעזר, אילת אזולאי.

 

במהלך הדיון עלתה הצעת הפרקליטות לנהל את דיוני ההוכחות בתיק באמצעות וידאו קונפרנס, אולם באי כוחו של בן אליעזר, עוה"ד דר' יעקב וינרוט ועמית חדד הבהירו כי מדובר באפשרות שלא קיימת בחוק.

 

בשל חוות הדעת, קבע השופט שגיא כי נציגי התביעה ינסו להידבר עם סנגוריו של בן אליעזר כדי לנסות ולמצוא פתרון שיאפשר את המשך ההליכים המשפטיים. בשבוע הבא צפוי השופט להכריע בדבר המשך ניהול המשפט, בהתאם לשיח בין הצדדים.

 

ב

דצמבר האחרון הוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד בן אליעזר המייחס לו עבירות שוחד, איסור הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים וכן עבירות מס. מאז הוגש כתב האישום, שהוגש גם נגד מעורבים נוספים, נדחה שוב ושוב משפטו של השר לשעבר בשל מצבו הרפואי.

 

בחודשים האחרונים, לאור מצבו הרפואי, ביקשו פרקליטיו של בן אליעזר, עוה"ד יעקב וינרוט ועמית חדד לעכב את ההליכים נגדו אולם היועץ המשפטי לממשלה דחה את הבקשה.

 

לאחרונה פנו סנגוריו שוב לבית המשפט וביקשו לדחות את דיוני ההוכחות שנקבעו לחודשים הקרובים ואף הצהירו כי בזמן הקרוב תוגש בקשה לביטול כתב האישום מטעמים של הגנה מן הצדק. לשיטתם, מצבו הרפואי הקשה מצדיק את ביטול כתב האישום כמו גם הטענה כי הופלה מול נאשמים אחרים שההליך המשפטי נגדם עוכב בשל מצבם הרפואי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x