$
משפט

עו"ד איתן ארז לביהמ"ש: "דו"ח הנכסים של ענבל אור - פיסת נייר חסרת ערך"

כונס הנכסים והמפרק הזמני של חברת אור סיטי נדל"ן טוען כי "טובת הנושים שונה לחלוטין מחלומותיה באספמיה של אור. הגיע הזמן ליתן צו פירוק קבוע"

תומר גנון וזוהר שחר לוי 15:1010.07.16

"טובת הנושים שונה לחלוטין מחלומותיה באספמיה של ענבל אור. לא מצאנו ולו נושה אחד מבין 700 נושי החברות שסבור שהחברות הן סולבנטיות, או שיש ליתן להן פסק זמן נוסף להשתקם", כך כתב היום (א') לבית המשפט המחוזי בת"א כונס הנכסים של אור והמפרק הזמני של חברת אור סיטי נדל"ן, עו"ד איתן ארז, בתגובה להתנגדותה למתן צווי פירוק וכינוס קבועים.

 

 

עוד כתב עו"ד ארז כי "הנושים איבדו זה מכבר את אמונם בחברות ובחייבת, החברות מצויות בגירעון הוני ומאזני עצום והגיע הזמן ליתן צו פירוק קבוע ולגשת למלאכת מימוש הנכסים והשלמת הפרויקטים כדי למצוא מזור ל-600 המשפחות ושאר הנושים שנפלו קורבן למעללי החייבת".  

ענבל אור. "החייבת מנותקת מהמציאות הכלכלית והמשפטית בה היא מצויה" ענבל אור. "החייבת מנותקת מהמציאות הכלכלית והמשפטית בה היא מצויה" צילום: עמית שעל

 

תגובת עו"ד ארז היא בעקבות טענת אור בשבוע שעבר שלחברת אור סיטי נדל"ן יש עודף נכסים של 36 מיליון שקל על החובות, ועל כן היא מציע לפעול לאשר הסדר נושים ולאפשר לה להשלים את הפרויקטים.

 

עו"ד ארז מתנגד לבקשתה, וטוען שהנתונים שמציגה אור מסולפים והגירעון של קבוצת החברות הוא יותר מ-100 מיליון שקל. ארז מבקר את ממצאי דו"ח הנכסים שהגישה אור לבית המשפט, באמצעות רו"ח יואב סומך ומכנה אותו: " לא שמאות, לא חוות דעת ולא כלום. סתם פיסת נייר חסרת כל ערך". הוא מוסיף כי "אין מדובר בחוות דעת ערוכה כדין אלא במסמך שהודפס אף ללא לוגו. שנית, בגוף המסמך נכתב שאין מדובר כלל בחוות דעת משפטית וברור מקריאתו כי לא נערכו בדיקות תכנוניות או קנייניות אלא הוא נערך על פי הנחות עבודה שמסרה החייבת. שלישית, לא ברור מהו מסד הנתונים להערכה האמורה".

 

"עובדה חוזרת ונשנית כחוט השני בהתנהלות אור", כותב ארז, "הינה חוסר אכפתיות מוחלט להוצאות ולעלויות שהיא גורמת למאות נושים וגורמים אחרים שהתנהלו סביבה. עובדה נוספת החוזרת כחוט השני בהתנהלות החייבת הינה, ניתוק מוחלט מהמציאות הכלכלית והמשפטית בה היא מצויה, ניתוק שלסיבותיו לא ניכנס כאן".

 

מטעם ענבל אור נמסר: "חבל שהמפרק כהרגלו שולח תגובות מתלהמות ומנסה לפגוע אישית בי ובבאי כוחי. הפעם איני מתכוונת לשתוק. בטח לא על כך שהוא מאשים אותי בגניבת 5 מיליון שקל לכיסי. אלו כספים שהועברו לחברות שלי ויש לי אישור מתועד של רואה חשבון על כך. יתרה מכך. אני העברתי 10 מליון שקל מחשבונתי הפרטיים ללקוחות שנפגעו מהקפאת החשבונות שלי בבנק המזרחי. דו״ח הנכסים שהגשתי ביום שלישי האחרון לבית המשפט נערך על ידי מיטב בעלי המקצוע בארץ ומגובה באסמכתאות. לעומת זאת המסמך שהגיש המפרק הינו רק טבלאות ומספרים משוערים ללא אסמכתאות של בעלי מקצוע. ממש דו״ח ״מציצים״ עם השערות דימיוניות לגבי שיפוצים וצרכים אחרים. מדובר גם בדו״ח ללא שום תיקווה לנושים, בשעה שניתן עדיין להציל את כספם.  אני גם מניחה שהשמאים, רואי החשבון ועורכי הדין שהגישו את הדו״ח שלי, ידעו כיצד לתבוע את עלבונם על ההכפשות שלו בפורומים המתאימים. האיומים שלו עליהם הם שלב חדש של השפל שאליו הוא הגיע. אני מאמינה שבדיון ביום שלישי בבית המשפט תצא האמת לאור, תרתי משמע".

 

רואה החשבון יואב סומך מגיב: "ברצוני להדגיש שאין לי כל היכרות מוקדמת עם ענבל אור ואני נשכרתי כבודק אוביקטיבי וכאיש מקצוע לגבי מצב הנכסים וההתחייבות של החברות בבעלותה נכון ל 31 במרץ השנה. כל מה שכתב עורך הדין איתן ארז על כך שנקבע שהעדתי עדות לא אמינה במשפט, אינו אמת. איני מכיר את המשפט המדובר והוא כנראה התבלבל עם רואה חשבון אחר. יש לי ניסיון רב ואני עוסק שנים רבות בלווי חברות בנושא הנדל״ן וקבוצות רכישה, ותמיד בהצלחה רבה. גם מול הבנקים וחברות המימון.

לגבי הנקודות שהוא הביא במסמך, ינתנו תשובות עליהן אחת לאחת בבית המשפט. ישנן מיעוט נקודות בסכומים נמוכים מהסכומים שעו״ד ארז נקב, שבהן הוא צודק ואנחנו נתקן אותן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x