שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

פיז'ו וסיטרואן מפרסמות את הצריכה האמיתית של מכוניותיהן

במקור דווח למשל שפיז'ו 108 צורכת 23.2 ק"מ לליטר, במבחן האמיתי התברר שמדובר ב-16.3 ק"מ בלבד. סיטרואן קקטוס דיזל צורכרת 19.6 ק"מ לליטר, לעומת 27.7 ק"מ בדיווח היצרן

תומר הדר 14:1207.07.16

קבוצת PSA - חברת האם של פיז'ו ושל סיטרואן מפרסמת היום את צריכת הדלק האמיתית של חלק ניכר מדגמיהן של צמד היצרניות - חלקם גם משווקים בישראל. לפני מספר חודשים, לאחר פרוץ פרשת דיזלגייט, הודיעו הרשויות באירופה על קביעת מבחני צריכת דלק חדשים שיכנסו לתוקף בספטמבר 2017.

 

 

 

המבחנים החדשים - RDE - הם מחמירים בהרבה וקובעים סנקציות חמורות על יצרני רכב שמכוניותיהם לא יעמדו בתקני זיהום האוויר. חלק מן היצרנים הזדרזו ופעלו לשיפור של צריכת הדלק של מכוניותיהם - ובמקביל לפרסום וולונטרי של נתוני צריכת הדלק האמיתיים.

 

פיז'ו 308 פיז'ו 308 צילום: יצרן

 

היום פרסמה פיז'ו סיטרואן נתונים לחלק ניכר מדגמיה הפופולריים, שחלקם משווקים בישראל. המדידות שביצעה החברה

מבוססות על מבחני צריכת הדלק העתידיים של ה-RDE שיכנסו לתוקף בשנה הבאה וכוללות נסיעה של 25 ק"מ בכביש ציבורי עירוני (ולא במעבדה), 39 ק"מ  בכבישים פתוחים הרריים ו-31 ק"מ בכביש מהיר.

 

בחלק מן הדגמים, יש לציין, הפערים מפתיעים. לפי נתוני פיז'ו 108 הקטנה, המשווקת בישראל, היא צורכת לפי נתוני היצרן 23.2 ק"מ לליטר. במבחן האמיתי צורכת פיז'ו 108 16.3 ק"מ לליטר.

 

פיז'ו 308 המשפחתית המשווקת בישראל, צורכת לפי נתוני היצרן הישנים 21.7 ק"מ לליטר, אך כעת מתברר שהיא צורכת 15.1 ק"מ לליטר.

 

בסיטרואן, לדוגמה, הסיטרואן קקטוס דיזל, המשווק בישראל צורך לפי נתוני היצרן הישנים 27.7 ק"מ לליטר. לפי תקן המדידה החדש - מדובר בצריכה גבוהה יותר - של 19.6 ק"מ לליטר.

 

אלה הנתונים הנכונים: 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x