שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
סביבה

המשרד להגנת הסביבה: לקיים חקירה פלילית לתחנת רוטנברג בשל מפגע סביבתי

בבדיקה שערך המשרד נמצא, כי בתחנת הכוח באשקלון התרחשה לפני כמה חודשים בעירה לא מבוקרת של פחם ותושבי האזור סבלו מריח חריף של דלק שרוף

ליאור גוטמן 17:0006.07.16

מחוז דרום של המשרד להגנת הסביבה ממליץ למשטרה הירוקה לפתוח בחקירה פלילית נגד מנהלי תחנת הכח רוטנברג של חברת החשמל באשקלון, בחשד להפרה בתנאים ברישיון העסק וגרימת מטרדי ריח חזקים ובלתי סבירים בניגוד לחוק.

 

 

 

במשרד להגנת הסביבה טוענים שבחודש מאי השנה ערך המשרד שימוע למנהלי תחנת הכוח רוטנברג לאחר שהתקבלו באיגוד ערים לאיכות הסביבה (נפת אשקלון) תלונות של תושבים המצביעות על קיומו של ריח חריף המגיע מאזור התחנה.

 

בבדיקה שערך צוות המשרד להגנת הסביבה נמצא, כי בתחנת הכוח התרחשה בעירה לא מבוקרת של פחם בשטח האחסון, אשר גרמה לריח חריף של דלק שרוף ברדיוס של מספר ק"מ.

 

ישראל דנציגר, מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה ישראל דנציגר, מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה צילום: נמרוד גליקמן

 

"הממצאים במקום הראו גם על הפרה לכאורה של תנאי רישיון העסק של תחנת הכוח. לפיכך, הוצאה לתחנת הכוח התראה וזימון לשימוע לצורך בירור וקבלת החלטה על פתיחה בחקירה פלילית", אומרים במשרד.

 

העונש המרבי הקבוע לעבירה על חוק רישוי עסקים הוא 18 חודשי מאסר או קנס של כ-75 אלף שקל, זאת בתוספת לקנס של 1,400 שקל לכל יום שבו נמשכה העבירה לאחר קבלת התראה בכתב. העונש המקסימלי בגין עבירה על החוק למניעת מפגעים, הוא מאסר של 6 חודשים או קנס של כ-226 אלף שקל ליחיד (עם אפשרות לכפל קנס לתאגיד), וכן קנס של 11 אלף שקל לכל יום שבו נמשכה העבירה לאחר קבלת התראה בכתב.

 

תגובת חברת החשמל: "החברה הציגה את עמדתה במסגרת השימוע, ולפיה החברה טוענת ומאמינה כי מקור תלונת הריח בזיקים אינו בתחנת הכח. כמו תתמיד, חברת החשמל תשתף פעולה עם הליך החקירה".

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x