$
תיירות

אם אסור לעשן בטיסה, למה יש עדיין מאפרה בשירותי המטוס?

28 שנים חלפו מאז נאסר העישון במטוסים, אך המאפרות בהם לא נכחדו והן אף כלולות ברשימת הציוד ההכרחי של מנהלת התעופה הפדראלית בארה"ב. מה פשר החידה?

שירות כלכליסט 11:0702.07.16

כבר עברו 28 שנה מאז הפך העישון במטוסים לאסור בטיסות פנים ומיד לאחר מכן הצטרפו גם הטיסות הבין-לאומיות. אולם, במבט קרוב יותר מתגלה שבאופן תמוה, ישנם עדיין מאפרות בתאי השירותים במטוסים ועל פי סקר של אתר ביזנס אינסיידר, מאפרות אלו אינן סתם שרידים ממטוסים ישנים.  

למעשה, מאפרות נמצאות ברשימת הציוד ההכרחי במטוסים של מנהלת התעופה הפדראלית של ארה"ב (Federal Aviation Administration), ומשמעות הדבר היא שללא מאפרות בשירותי המטוסים – לא יקבלו המטוסים אישור לטוס.

 

חברות התעופה חוששות שעל אף שלטי "אסור לעשן" הרבים במטוסים, יהיו נוסעים שיבחרו להתעלם מהחוק ויציתו סיגריה בהיחבא בתא השירותים ואת הבדל הבוער ישליכו לסל הניירות.  

מעשנים בטיסה. עד לפני 28 שנה זה היה מקובל מעשנים בטיסה. עד לפני 28 שנה זה היה מקובל צילום: לופטהנזה

 

מסתבר שלא מדובר בהיסטריה מוגזמת - ב-1973 טיסה 820 של חברת ואריג מריו דה ז'ניירו לצרפת הסתיימה בטרגדיה כשדליקה ענקית פרצה בפח האשפה בתא השירותים של המטוס בשל בדל סיגריה בוער שהושלך לפח. כמעט כל הנוסעים מתו משאיפת עשן בטרם הצליח הקברניט לבצע נחיתת חירום.

 

על כן חברות התעופה מפצירות בנוסעים לא להתעלם משלטים המורים כי העישון אסור במטוסים, כולל של סיגריות אלקטרוניות. ובכל מקרה, אם אתם מחליטים להסתכן בקנסות ועונשים ובכל זאת מעשנים בשירותים – לפחות הקפידו לכבות את הבדל ולזרוק אותו למאפרה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x