$
משפט

המשטרה: יש תשתית ראייתית להעמיד לדין את פרח לרנר, יועצת רה"מ

לרנר, המתאמת בין לשכת רה"מ לכנסת, נחשדה כי פעלה בניגוד עניינים במסגרת תפקידה והעבירה מידע פנימי שאליו נחשפה לבעלה

זוהר שחר לוי 15:3328.06.16

המשטרה סיימה את החקירה בעניינה של פרח לרנר, יועצת בכירה במשרד רה"מ, שנחשדה כי פעלה בניגוד עניינים ומצאה כי גובשו ראיות לעבירות שיוחסו לה. תיק החקירה הועבר לפרקליטות המדינה שם יוחלט אם להעמידה לדין.

 

פרח לרנר פרח לרנר צילום: עמית שאבי

 

לרנר, המתאמת בין לשכת רה"מ בנימין נתניהו לכנסת, נחקרה באוקטובר האחרון יחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) שבלהב 433 בחשד למירמה ולהפרת אמונים. לרנר נחשדה בכך שפעלה לקידום עסקיו של בעלה, היועץ האסטרטגי, אבי לרנר, שנחקר אף הוא.

 

החקירה החלה בעקבות בדיקה של אגף המשמעת של נציבות שירות המדינה שבחן את החשש כי לרנר פעלה במשך תקופה ארוכה בניגוד עניינים בשל פעילות בעלה ובהמשך לבקשת היועמ"ש עברה החקירה למשטרה. לפי החשד שעלה

בחקירה, לרנר העבירה מידע פנימי שאליו נחשפה במסגרת תפקידה לבעלה.

 

כעת מודיעה כאמור המשטרה על סיום החקירה בעניינה של היועצת. לפי המשטרה, במסגרת החקירה נגבו עדויות רבות, נתפסו מסמכים בהיקף נרחב ולרנר כאמור נחקר תחת אזהרה בחשד לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה ומרמה והפרת אמונים ובן זוגה נחשד בחשד לסיוע בביצוע עבירות אלה.

 

לפי המשטרה, עם סיום החקירה, "גובשו ראיות לכאורה לפעילות בניגוד עניינים והעברת מידע שאינו נגיש לציבור למקורב לה, בהתייחס לגורמים שהיו בהתקשרות עסקית איתו".

 

תיק החקירה יועבר כעת למחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, אשר ליוותה את החקירה, וזו תכריע אם יש מקום להעמיד לדין את לרנר ואת בן זוגה.

 

עו"ד רועי בלכר ממשרד גולדפרב זליגמן, בא-כוחה של לרנר, מסר בתגובה: "לרנר היא עובדת ציבור מסורה, חרוצה וישרה, שעבודתה זוכה לשבחים רבים, הן של גורמים מכל גוני הקשת הפוליטית, והן של גורמים מקצועיים בכל משרדי הממשלה. החקירה בעניינה בנוגע לניגוד עניינים אפשרי נמשכת כבר 8 חודשים, וזאת כאשר מלכתחילה לא היה מקום לבדיקת העניין במישור הפלילי. אין לנו ספק, שלאחר שהפרקליטות תלמד את תיק החקירה היא תגיע למסקנה שלא נפל רבב בכל התנהלותה של לרנר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x