$
משפט

ביהמ"ש הורה לבן אליעזר לעבור בדיקה רפואית אצל מומחה מטעם הפרקליטות

השופט הזהיר כי אם בן אליעזר, הנאשם בעבירות שוחד והלבנת הון, "לא יתייצב לבדיקה אראה זאת כהתחמקות מאימת הדין ויינתנו הוראות משלימות בהתאם"

זוהר שחר לוי 16:0326.06.16
בית המשפט המחוזי בתל אביב הורה היום (א') לשר לשעבר בנימין (פואד) בן אליעזר לעבור בדיקה רפואית אצל מומחה מטעם הפרקליטות. "לא יתייצב הנאשם לבדיקה אראה זאת כהתחמקות מאימת הדין ויינתנו הוראות משלימות בהתאם", הזהיר השופט בני שגיא בהחלטתו.

 

 

בדצמבר האחרון הוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד בן אליעזר המייחס לו עבירות שוחד, איסור הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים וכן עבירות מס. מאז הוגש כתב האישום, שהוגש גם כנגד מעורבים נוספים, נדחה שוב ושוב משפטו של השר לשעבר בשל מצבו הרפואי.

 

בחודשים האחרונים, לאור מצבו הרפואי, ביקשו פרקליטיו של בן אליעזר, עוה"ד יעקב וינרוט ועמית חדד לעכב את ההליכים נגדו אולם היועץ המשפטי לממשלה דחה את הבקשה.

 

לאחרונה פנו סנגוריו שוב לבית המשפט וביקשו לדחות את דיוני ההוכחות שנקבעו לחודשים הקרובים ואף הצהירו כי בזמן הקרוב תוגש בקשה לביטול כתב האישום מטעמים של הגנה מן הצדק. לשיטתם, מצבו הרפואי הקשה מצדיק את ביטול כתב האישום כמו גם הטענה כי הופלה מול נאשמים אחרים שההליך המשפטי נגדם עוכב בשל מצבם הרפואי.

 

בנימין בן אליעזר על רקע הדופלקס שלו ביפו בנימין בן אליעזר על רקע הדופלקס שלו ביפו צילום: ישראל הדרי, יובל חן

 

עו"ד שרון כהנא, מפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) סירבה לביטול הדיונים ואמרה כי אם בן אליעזר מתקשה להגיע לבית המשפט ניתן לקיים את הדיונים באמצעות וידאו-קונפרנס. עוד לדבריה, יש להורות על בדיקה אובייקטיבית של מצבו הרפואי.

 

בעקבות המחלוקת שנוצרה, זימן השופט בני שגיא את הצדדים לדיון דחוף. "זה לא סוד שמדובר בנאשם עם מצב רפואי מורכב", אמרה עו"ד כהנא בדיון. "אף הפער בין המצב הרפואי לבין היכולת לעמוד לדין, כרוך בדרך ארוכה. אני סבורה שיש למצוא את הדרך במגבלות ובתנאים שהנאשם יוכל להתייצב לדיונים". לדבריה, ישנו רופא מומחה בירושלים שיוכל לבחון את בן אליעזר עוד השבוע.

 

עו"ד כהנא הוסיפה כי "נוצר הרושם שיש ניסיון לחכות כל פעם לדקה ה-90 על מנת להציג צורך בבדיקה רפואית, מבלי לזלזל מצבו הרפואי של הנאשם".

 

מנגד, טענו סנגוריו של בן אליעזר כי לא ניתן לנהל את משפטו ועל כן הכוונה היא לבקש לבטל את כתב האישום. "מרשי לא יכול להתייצב לבדיקה אצל המומחה בירושלים, והוא מבקש שתיקבע בדיקה על ידי המומחה באזור תל אביב רבתי", אמר עו"ד חדד, "אני מציע שניסע לבקר את מר בן אליעזר, שבית המשפט יבוא לבקר אותו ולראות אותו בעיניו".

 

בתום הדיון הורה השופט שגיא לן אליעזר להתייצב לבדיקה אצל המומחה עוד השבוע תוך שהוא מזהיר כי אם לא יתייצב "אראה זאת כהתחמקות מאימת הדין ויינתנו הוראות משלימות בהתאם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x