שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

נמחקה הייצוגית שהוגשה נגד הבורסה לני"ע בטענה שרשמה למסחר את מנקיינד הכושלת

שופט המחלקה הכלכלית חאלד כבוב הסכים עו"ד יצחק אבירם למחוק את התביעה בהיקף 200 מיליון שקל שהוגשה נגד הבורסה לני"ע בטענה שהיא רשמה למסחר את חברת הביו־מד האמריקאית מנקיינד, שביצועיה התגלו ככושלים

משה גורלי 08:0821.06.16

התקפלות מהירה וחרישית מתביעה ייצוגית שהחלה בקול תרועה רמה ביותר. באולמו של שופט המחלקה הכלכלית חאלד כבוב הסכים עו"ד יצחק אבירם למחוק תביעה ייצוגית בהיקף 200 מיליון שקל שהוגשה נגד הבורסה לני"ע בטענה שהיא רשמה למסחר את חברת הביו־מד האמריקאית מנקיינד, שביצועיה התגלו ככושלים. התביעה, שהוגשה בינואר, נפתחה במילים משירו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק: "לא ידע איש מי היא, והמשיכה כך: "באה מניה מארץ רחוקה, בתחילה תצת כל דמיון ובסוף נעלם שווייה ומה נותר? עצב חרישי לאחר שכספי המשקיעים נעלמו". בתביעה נטען שהבורסה "ברשלנות בלתי מוסברת ולמען אינטרס עצמי של הבורסה" אפשרה לחברה כושלת במיוחד להירשם למסחר בישראל, ואף "השתמשה בקיצורי דרך והכניסה את המניה למדדי הבורסה, ובעיקר למדד תל אביב 100".

 

באי כוח של הבורסה, עורכי הדין פיני רובין, הראל שחם וליאור שרעבי ממשרד גורניצקי, החזירו לעו"ד אבירם באותו מטבע, כלומר באותו השיר של ביאליק, אך בשינוי קל: "לא ידע איש את כללי הבורסה". לטענתם, עמדה מניית מנקיינד בכל התנאים והנהלים הדרושים כדי להירשם למסחר בבורסה, ו"באופן תמוה, וללא בסיס משפטי, מתיימרים המבקשים להשית על הבורסה חובה חדשנית ומרחיקת לכת, לבחון מראש את ביצועיה של כל מניה שעתידה להיכנס למדדים ולהעריך את סיכויי 'הצלחתה'".

 

עו"ד אבירם הודיע על מחיקת הבקשה, ועו"ד רובין הסכים לא לתבוע הוצאות משפט.

 

עו"ד אבירם. נסוג מתביעה של 200 מיליון שקל עו"ד אבירם. נסוג מתביעה של 200 מיליון שקל צילום: נמרוד גליקמן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x