שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כנס עסקים בעולם משתנה

כנס כלכליסט

ח"כ אלי כהן על הכנס בבורסה: "בכירים חששו לבוא כי יש עליהום על אנשי העסקים בישראל"

יו"ר ועדת הרפורמות אמר את הדברים בכנס "כלכליסט" בעכו, והדגיש את הצורך בהעלאת הצמיחה; "מאז אינטל לא הגיעה לישראל חברה משמעותית - חייבים לטפל בבעיה הזו"

אורן פרוינד 13:1419.06.16
"אני דחפתי את שר האוצר לעשות את הכנס בשבוע שעבר בבורסה. אנשים חששו לבוא כי יש עליהום על אנשי העסקים בישראל. אני שמתי לעצמי מטרה להוריד את זה. מאז אינטל לא הגיעה לישראל חברה משמעותית וחייבים לטפל בבעיה הזו". כך אמר היום (א') ח"כ אלי כהן, יו"ר ועדת הרפורמות בכנסת, בכנס "עסקים בעולם משתנה" של "כלכליסט" ובנק לאומי.

 


 

 

 

"היום הצמיחה בישראל עומדת על 1.5%-2.8% שזו ממש לא רמה מספקת. קצב האוכלוסייה של ישראל צומח ב 2% כך שהצמיחה הריאלית היא נמוכה. כהן הוסיף: "חייבים לזכור שאם לא תהיה צמיחה לא נוכל להגשים את המטרות החשובות שלנו. ברגע שתהיה צמיחה יהיו יותר הכנסות למדינה ויהיה יותר אמצעים להשקיע במקורות חשובים. אחד הדברים החשובים שעלו בין היתר במפגש שבוע שעבר זו הקריאה להפחית את נטל הרגולציה. ככל שזה יהיה יותר קל ופשוט גם למקומיים וגל לבינלאומיים, נבוא ונצא נשכרים".

 

כהן התייחס גם לריכוזיות במערכת הבנקאית בישראל. "המערכת הפיננסית בישראל היא ריכוזית שבה שלושה בנקים מחזיקים את כל השוק. אבל מה שפחות מדברים עליו ומשפיע על עסקים בינוניים הן עמלות הסליקה. סופרים משלמים את רמות הסליקה הנמוכות ביותר. אתם תראו שהרווח הנקי שלהן מראה ש 20%-25% הולך על סליקה. על מה? ולכן אחרי שנים שלא נגעו בתחום הזה הוצאנו את ועדת שטרום. שיש תחום ריכוזי יש לך שתי אפשרויות: פיקוח או תחרות. אנחנו מעדיפים תחרות. ברגע שמספר השחקנים גדל, הלקוח הופך להיות לא שבוי. ב-47 שנים האחרונות לא נפתח שום בנק בישראל. למה שהיה ארומה והיה רווחי נפתח קפה קפה ולנדוור ובבנקים לא? אנחנו רוצים שהגופים המוסדיים שמנהלים יותר כסף מהבנקים ישקיעו בעסקים בינוניים ויפתחו את האשראי. ברגע שנפתח את היריעה זה יעשה טוב למשק כי יעד הצמיחה שלנו צריך להיות 4%. "

 

 

ח"כ אלי כהן היום ח"כ אלי כהן היום צילום: עמית שעל

 

בנוסף, פירט כהן את תכניותיהם לטיפול במוסר התשלומים של המדינה. "המדינה משלמת שוטף +270. למדינה לא חסר כסף וצרכי העסקים הקטנים הם חשובים. העברנו הוראה פשוטה שאומרת שהמדינה והגופים ישלמו שוטף פלוס 30 ורשויות מקומיות שוטף פלוס 45 ומי שיחרוג ישלם צמוד פלוס 4%.

 

כהן התייחס לנושא הפנסיה לעצמאים: "בשנת 2008 נחקק החוק החשוב שזה חוק פנסיה- צו הרחבה לכל השכירים- אבל העצמאים לא נכללו בזה, ולכן אנחנו כאן שינינו את זה. משנת 2017 יהיה חוק פנסיה חובה שיעודד באמצעות הפחתת דמי הביטוח הלאומי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x