$
כנס עסקים בעולם משתנה

כנס כלכליסט

"הממשלה, בצעדים לא אחראיים, עלולה להביא לאובדן תשתיות בחקלאות ובתעשיית המזון"

עמית בן יצחק, יו"ר ארגון תשלובת החקלאות גרנות: "תנסה לבקש היום מבנק לממן חלקה של אבוקדו, אתה לא תצליח לעולם. התחושה שלנו שהעיסוק של הרגולטור הוא במקומות הלא נכונים בעניין הזה"; שמוליק וולודינגר, שותף בי.פי פרטנרס: "ישראל נכשלת בעידוד של חינוך מקצועי"

אורן פרוינד 11:5619.06.16

"ממשלת ישראל והרגולציה, בצעדים לא אחראיים ואולי לעיתים פופוליסטים, עלולה להביא לאובדן תשתיות חיוניות בחקלאות ובתעשיית המזון, באופן שיתברר בעתיד כבכייה לדורות". כך אמר היום (א') עמית בן יצחק, יו"ר ארגון תשלובת החקלאות גרנות, בככנס "עסקים בעולם משתנה" של "כלכליסט" ובנק לאומי, בפאנל בהנחיית סגן עורכת שוק ההון של כלכליסט, עמיר קורץ .

 

לדבריו, "המצב כיום הוא שלא הרבה גופים רוצים לממן חקלאות. תנסה לבקש היום מבנק לממן חלקה של אבוקדו, אתה לא תצליח לעולם. התחושה שלנו שהעיסוק של הרגולטור הוא במקומות הלא נכונים בעניין הזה. הממשלה יודעת איפה יושב יוקר המחייה והיא אינה מטפלת הזה". כך אמר היום (א') עמית בן יצחק, יו"ר ארגון תשלובת החקלאות גרנות, בכנס עסקים בעולם משנה של "כלכליסט" ובנק לאומי.

 


 

בן יצחק תקף את הממשלה בכל הקשור ליוקר המחייב בישראל. "אם גורמים יתאמצו יבינו שבמדינת ישראל יש מע"מ של 18% ורב המדינות ב-OECD אין מע"מ בכלל. יש מס מעסיקים ומס על הדלק זה דברים שאין אותם בבסיס של המדינות המתחרות שלנו.

 

שמואל וולדינגר, יו"ר גניגר מפעלי פלסטיקה ורבל איסיאס שמואל וולדינגר, יו"ר גניגר מפעלי פלסטיקה ורבל איסיאס צילום: עמית שעל

 

יוס שירן, מנכ"ל חברת אבן קיסר שבשליטת קיבוץ שדות ים, סיפר על הקונפליקט של ניהול חברה ציבורית תחת שליטה של קיבוץ. "זה בעל מניות מסוג אחר. לכל אחד יש את המטרות שלו. צריך ליצור זהות אינטרסים מקסימלית. זה מה שניסינו לעשות. לקראת ההנפקה שלנו מה שהתחדד בקיבוץ זה שהולך להיות שינוי. עד אז היו דברים שפחות מפריעים ולאחרי ההנפקה היינו צריכים לעשות שינוי.

 

 יוס שירן, מנכ"ל אבן קיסר יוס שירן, מנכ"ל אבן קיסר צילום: עמית שעל

 

"בסך הכל אנחנו חברה שמתנהלת כמו כל חברה אחרת והשיקולים הם להביא ערך לבעלי המניות. בקטע הזה אין הרבה שוני. יש לפעמים בעיות של מידע איך לשמור עליו שהקיבוץ הוא בעל מניות עיקרי כי יש הרבה אנשים שחולקים במידע הזה. הסיפור הזה יותר קשה בקיבוצים", אמר שירן.

 

עמית בן יצחק, יו"ר גרנות עמית בן יצחק, יו"ר גרנות צילום: עמית שעל

 

שמוליק וולודינגר, לשעבר שותף בקרן פימי והיום שותף בקרן אי.פי פרטנרס, ומכהן כיו"ר גניגר מפעלי פלסטיקה ורבל איסיאס, אמר כי "אין ספק שהתעשייה הקיבוצית מתמודדת מול הבעיות של התעשייה העולמית בישראל ובעולם. זה ניהול והון ואותם דברים שמאפשרים צמיחה במידל מרקט. להיות משקיע בתעשייה הקיבוצית זה לא פשוט. מעבר לקשיים הרגילים שיש בכל עסק, בקיבוץ זה הרבה יותר מורכב. יש מערכת עסקים מאוד מורכבת. יש אנשים שיושבים בעסק שמרגישים כבעלים. ההתמודדות שם היא לא פשוטה.

 

וולודינגר הוסיף כי "מדינת ישראל נכשלת בעידוד של חינוך מקצועי וכתוצאה מזה אנחנו נתקלים בקושי לגייס. המערכות במדינת ישראל לא מודעות לקושי הזה. זה הולך לפגוע בתעשייה. אין לנו דור צעיר שמוכן לבוא להכנס לתעשייה המסורתית. יש בעיה אדירה לעסקים בנושא של מימון. העסקים הקטנים והבנינוניים צריכים להסתכל לכיוון של משקיעים שיעזרו להם בצמיחה וגם להזרים כסף שצריך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x